Milwaukee je po napeti zadnji četrtini premagal Chicago. Ta je šest minut pred koncem vodil s 102:100, vendar so gostje dosegli naslednjih šest točk. Chicago zdaj čaka zahtevno gostovanje v Philadelphii (ponedeljek), medtem ko bo Milwaukee v nedeljo doma igral s Phoenixom. Foto: Reuters

Milwaukee je v drugi četrtini vodil za 14 točk, v tretji zaostajal za 7, v zadnji, v kateri je Holiday dosegel 16 od svojih 26 točk, pa spet nagnil tehtnico na svojo stran. Giannis Antetokounmpo je bil s 34 točkami in 16 skoki najboljši posameznik obračuna, po katerem sta ekipi izenačeni na 3. mestu Vzhoda, obe z bilanco 39 zmag in 25 porazov. Bullsi so proti najboljšim ekipam Vzhoda (Miami, Philadelphia in Milwaukee) to sezono nemočni, izgubili so vseh osem tekem.

Allena pričakali z žvižgi
Zach LaVine je dosegel 30 točk, DeMar DeRozan 29 ob slabem metu iz igre 11/30. Branilca Milwaukeeja Graysona Allena (7 točk) je v United Centru po pričakovanju pričakal koncert žvižgov, potem ko je konec januarja z grobim prekrškom poškodoval Alexa Carusa, ki se po tem incidentu še ni vrnil na parket.

James Harden je v dresu Philadelphie odigral četrto tekmo, že tretjič je dosegel vsaj 20 točk in 10 podaj. Zadel je dva meta za tri točke, z 2559 zadetimi trojkami na večni lestvici Lige NBA na 4. mestu le še za eno trojko zaostaja za Reggiejem Millerjem. Foto: Reuters

Nova zmaga Sixersov
Philadelphia je s 125:119 ugnala Cleveland, kar je njena peta zaporedna zmaga. Po prihodu Jamesa Hardna so Sixersi neporaženi (4-0), opazno je, da se je Harden (tokrat 25 točk in 11 podaj) dobro ujel s soigralci, predvsem z Joelom Embiidom (22 točk) sestavljata nevarno navezo. Tokrat jima je šov sicer vzel Tyrese Maxey, ki je zadel pet od šestih poskusov za tri in bil s 33 točkami najboljši strelec.

Johnson odločil v zadnji sekundi
Zelo tesno je bilo v Phoenixu, kjer so domači za točko (115:114) premagali New York. Alec Burks je sedem sekund pred koncem zgrešil drugi prosti met, na drugi strani pa je prvi strelec tekme Cameron Johnson (38 točk, trojke 9/12) zadel trojko ob pisku sirene. Omenimo še četrto zaporedno zmago New Orleansa, potem je bil s 124:90 boljši od Utaha. Že sredi tretje četrtine je vodil s 86:49. Brandon Ingram je dosegel 29 točk.