Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 03.06.2022 09:29:37

Pia Babnik 47. po prvem dnevu OP ZDA

Pia Babnik
Ljubljančanka Pia Babnik, ki je na prvem majorju sezone v golfu v začetku aprila zasedla tretje mesto, deli 47. izid po prvem dnevu drugega velikega turnirja za profesionalne igralke golfa, odprtem prvenstvu ZDA. Na igrišču Pine Needles Lodge v Severni Karolini je med 156 igralkami potrebovala 72 udarcev.

Vodi Američanka Mina Harigae s 64 udarci, sedmimi pod parom igrišča. Druga je Švedinja Ingrid Lindblad (65), tretje mesto si delijo Avstralka Minjee Lee, Švedinja Anna Nordqvist in Američanka Ryann O'Toole (po 67).

Turnir v Severni Karolini se bo končal v nedeljo. Igralke se potegujejo za najvišji nagradni sklad v zgodovini ženskih golfskih turnirjev, za deset milijonov dolarjev. Organizatorji so obljubili, da se bo do leta 2026 postopoma zvišal na 12 milijonov dolarjev.

Zmagovalka US Opna bo bogatejša za 1,8 milijona dolarjev, drugouvrščena bo prejela polovico te vsote, finančno pa bodo nagrajene tudi igralke, ki se ne bodo uvrstile v rez. V finalnem delu oziroma zadnja dva dneva bo nastopilo le najboljših 60 igralk, oziroma tiste, ki si bodo delile 60. mesto, preostale pa bodo prejele po 8000 dolarjev.

Značke: golf, babnik