evropska liga Liga EHF RK Gorenje Velenje Branko Tamše Nexe Našice

Torek, 16. 11. 2021, 20.17

EVROPSKA LIGA, 3. KROG

Velika zmaga Gorenja proti hrvaškim podprvakom

RK Gorenje Velenje : Nexe Našice, evropska liga | Velenjčani so v tretjem krogu prišli do prve zmage. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so v tretjem krogu prišli do prve zmage.

Rokometaši Gorenja Velenja so v 3. krogu evropske lige prišli do prve zmage. V Rdeči dvorani so s 34:28 (19:14) ugnali hrvaške podprvake, ekipo Nexe Našice, ki jo vodi Branko Tamše. Velenjčani so tako po dveh porazih vknjižili prvi dve točki proti ekipi, ki je bila do zdaj še brez praske.

Branko Tamše
Sportal Slovenski trener na Hrvaškem doživel, česar ni še nikoli prej

Gorenje Velenje : Nexe Našice, foto: Grega Valančič/Sportida:

Fotogalerija
1 / 71

Velenjska zasedba je v skupinskem delu drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini dosegla prvo zmago. Po uvodnem porazu v Rdeči dvorani proti enemu od glavnih kandidatov za končno zmago v tem tekmovanju iz nemškega Magdeburga ter v gosteh proti španskemu Logronu iz La Rioje je danes na kolena v Rdeči dvorani položila Nexe, ki ga vodi velenjski trener Branko Tamše.

Junak dvoboja je bil vratar Aljaž Panjtar, ki je zaustavil 16 tekmečevih strelov. V napadu je bil najbolj učinkovit Timotej Grmšek s šestimi goli, Domen Tajnik in Branko Predović sta dodala po pet zadetkov.

Aljaž Panjtar je zaustavil 16 tekmečevih strelov. | Foto: Grega Valančič/Sportida Aljaž Panjtar je zaustavil 16 tekmečevih strelov. Foto: Grega Valančič/Sportida

Velenjčani nadzorovali potek srečanja

Rokometaši iz Šaleške doline so od prve do zadnje minute imeli niti v svojih rokah. Po izenačenem uvodu in izidu 10:10 v 17. minuti so se povsem razleteli po igrišču in goste zasenčili v vseh prvinah igre.

Pri njihovem vodstvu z 12:10 je Tamše zahteval minuto odmora, a ta ni zaustavila silovitega naleta velenjskih rokometašev. Z granitno obrambo in raznovrstno predstavo v napadu so si v 25. minuti, po zadetku Tilna Sokoliča, priigrali šest golov prednosti (17:11), na veliki odmor pa so odšli z lepim naskokom petih golov (19:14).

Gosti so v začetku drugega polčasa zaigrali zelo agresivno, a Velenjčani so vseskozi imeli zadeve pod nadzorom. Z dobro obrambo in razpoloženim Panjtarjem v vratih ter hitrimi in raznovrstnimi napadalnimi akcijami so v 45. minuti povedli za šest golov (27:21).

Pet minut pozneje je Enej Slatinek Jovičić povišal na 29:22, v 53. Ibrahim Haseljić na 31:23 in jasno je bilo, da Velenjčanom le popolni mrk na igrišču lahko prepreči prvo zmago v skupini C. V sklepnih minutah so malenkostno popustili, tekmeci so se jim približali na štiri gole (27:31 in 28:32), a prve zmage na mednarodnem prizorišču niso ogrozili.

"Najprej bi se zahvalil na korektni in pošteni igri. Mi se poznamo že zelo dolgo, med nami ni skrivnosti. Mislim, da smo danes več kot zasluženo premagali favorizirano ekipo Našic. Pokazali smo dobro obrambo in boljši napad. In na koncu zasluženo slavili," je po tekmi dejal strateg Velenjčanov.

Evropska liga, skupina C, 3. krog

Torek, 16. november
Gorenje Velenje : Nexe Našice 34:28 (19:14)
Grmšek 6, Predović in Tajnik 5, Haseljić in Sokolič 4; Tomić 6, ..., Velkavrh 3, Kavčič brez zadetka.

Aix : Sävehof 25:30 (10:16)

La Rioja : Magdeburg 29:29 (13:16)