Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

nu
nu
0 04.05.2023 22:57:46

Neapelj gori, Napoli potrdil naslov - in to kljub slovenskemu golu grožnje!

Nogometaši Napolija so po letih 1987 in 1990 spet postali italijanski prvaki. V Vidmu so proti Udineseju v 32. krogu igrali 1:1, kar je zadostovalo za zvezdico.

V Vidmu je po prvem polčasu kazalo, da bodo Neapeljčani morali na slavje še malo počakati, saj je Sandi Lovrić v 13. minuti domači zasedbi priigral vodstvo.

Gostom je bila za potrditev naslova dovolj že točka, to pa je priskrbel Victor Osimhen, z 22 goli najboljši strelec lige je zadel v 52. minuti na veselje številnih navijačev Napolija v Vidmu in tudi številnih, ki so se zbrali na stadionu v Diego Maradona ob prenosu tekme.

Slovenska reprezentanta Lovrić in Jaka Bijol sta sicer oba igrala za domačo ekipo, prvi do 78. minute, drugi pa celo tekmo.

Empoli je na drugi današnji tekmi odpravil Bologno s 3:1. Petar Stojanović je za zmagovalce igral od 78. minute, Lovra Štubljarja pa ni bilo v kadru.

Že v sredo je Lazio z 2:0 premagal Sassuolo, a ima neulovljivih 16 točk zaostanka za Napolijem. Ima pa rimska zasedba točko več od Juventusa, ki je z 2:1 odpravil Lecce. S 60 točkami je četrti milanski Inter. Ta je kar s 6:0 zmagal v Veroni. Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter.

Preostalih Slovencev v sredo ni bilo na delu. Spezia je brez pomoči Tia Cipota izgubila v Bergamu pri Atalanti z 2:3, Salernitana je brez poškodovanega Domna Črnigoja igrala 3:3 s Fiorentino, zadnjeuvrščena Sampdoria, pri kateri je obsedel na klopi za rezerve vratar Martin Turk, pa je z 0:2 izgubila proti Torinu.

Preostali tekmi dneva, Milan - Cremonese in Monza - Roma, sta se končali z 1:1.

Značke: nogomet, italija