[3]
224686

Blažič: “Veselimo se začetka izločilnih bojev, želimo osvojiti naslov državnih prvakov”

Avtor: Urban Kolman
3. 5. 2024, 09.05

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je začetek končnice državnega prvenstva. V četrtfinalnem nizu Lige Nova KBM na dve dobljeni tekmi se bodo zmaji pomerili s Šentjurjem. Vlogo domačina bo na prvi tekmi imela ekipa Šentjurja. Obračun boste lahko spremljali na Šport TV 1.

Še drugo sezono zapored bo košarkarjem Cedevite Olimpije v četrtfinalu Lige Nova KBM stala ekipa Šentjurja. V minuli sezoni so zmaji za napredovanje v polfinale potrebovali dve tekmi. V vitrinah Šentjurja lahko najdemo tudi naslov državnega prvaka iz tekmovalne sezone 2014/15, ko so Šentjurčani v finalu s 3:1 v zmagah premagali Rogaško.

Šentjur je redni del sezone v državnem prvenstvu zaključil na sedmem mestu lestvice, na 27 tekmah pa je zbral 10 zmagi in doživel 17 porazov. Na zadnjih šestih tekmah rednega dela je Šentjur zmagal le enkrat, nazadnje je ekipa iz Štajerske gostovala v Šenčurju in tekmo na koncu izgubila z 98:78.

“Ekipa Šentjurja je na domačem igrišču vedno zelo motivirana. Prepričan sem, da bo tudi vzdušje v dvorani tisto pravo, košarkarsko, praznično. Naša naloga je, da se tekme lotimo resno in jo odigramo čim bolje,” je povedal glavni trener članske zasedbe zmajev, Zoran Martić.

“Začenja se končnica državnega prvenstva. Vsi vemo, kaj je naš cilj, zato vabim vse navijače, da se nam pridružijo na tekmah, in da skupaj osvojimo naslov državnega prvaka. Obljubljamo, da bomo pokazali pravo željo in pravi odnos na vsaki tekmi. Veselimo se začetka odločilnih bojev,” je pred začetkom končnice državnega prvenstva povedal kapetan Cedevite Olimpije, Jaka Blažič.

Cedevita Olimpija v končnico državnega prvenstva vstopa po tem, ko je z nastopi v ‘playoffu’ AdmiralBet Lige ABA zaključila že po dveh tekmah četrtfinalnega niza z Mego MIS. Zadnjo tekmo so tako varovanci glavnega trenerja Zorana Martića odigrali 21. aprila v Stožicah. Spomnimo, z nastopi v BKT EuroCupu so ljubljanski košarkarji zaključili v februarju po zaključku rednega dela sezone, prav tako v februarju pa so na Kodeljevem osvojili naslov zmagovalca Pokala Spar. Že na začetku sezone je Cedevita Olimpija osvojila naslov slovenskega Superpokalnega zmagovalca.