Foto: BoBo
Foto: BoBo

"Redkokdaj se zgodi, da lahko greš na referendum in obkrožiš nekaj, za čemer res stojiš, in takrat, ko se to zgodi, je to en zelo vesel dogodek," je dejala Nika Kovač. Zato so v inštitutu "z veseljem obkrožile za javno RTV Slovenijo", ker to izraža njihove vrednote skupnosti, solidarnosti in povezovanja.

Skrbi pa jih udeležba na glasovanju. Poudarjajo, da referendum o RTV SLO ni referendum za vodo, in zato ne upajo napovedovati, kakšna bo udeležba. Nika Kovač je pozvala k udeležbi na glasovanju, saj se ji zdi pomembno, ker z glasom izrazimo jasno prepričanje, v kakšni družbi želimo živeti. "Glas za je glas za družbo, kjer si peščica ne grabi vsega, kjer šteje resnica in skupnost," je dejala in dodala, da niti en glas ni zaman.

Tudi glede rezultata je vedno črnogleda. "Je pa ena lepa stvar, ki se danes dogaja, da nas ljudje ustavljajo, govorijo, da so šli volit za, zato upam na zmago," je dodala. Prav tako ne računajo na nedoseganje kvoruma za zavrnitev zakona na referendumu. "Glasovi za štejejo sami zase in zato je pomembno, da jih je čim več," je še dejala.

V inštitutu si niso predstavljali, da bodo gonilna sila te kampanje, mislili so, da bodo le en delček mozaika, ki bo pomagal sestaviti večjo sliko, je izpostavila. Vesela pa je, da se je o referendumu izjasnila tudi novoizvoljena predsednica Nataša Pirc Musar in da so se ta teden aktivirale tudi stranke koalicije. "To mi daje upanje za neko širšo sliko, v inštitutu pa smo veseli in ponosni, ker je bila za nas to kampanja nekega zavezništva," je izpostavila

Zahteve za referendum o noveli zakona o RTV Slovenija ter spremembah zakonov o vladi in o dolgotrajni oskrbi je vložil SDS.