Kawhi Leonard je Phoenixu nasul 38 točk. Foto: Reuters

Junak tekme v Milwaukeeju (130:117) je bil Jimmy Butler, ki je 35 točkam (met 15/27) dodal še 11 podaj. Miamiju je pot do zmage močno olajšala poškodba Janisa Andetokumba, ki je moral po poškodbi hrbta zapustiti igro že ob koncu prve četrtine. Grk je nerodno pristal po prodoru in prekršku Kevina Lova. Izvajal je proste mete, dve minuti in pol pozneje pa je odšel v slačilnico. Na začetku druge četrtine se je vrnil na parket, toda le za kratek čas. Že pred polčasom so sporočili, da ga ne bo več na igrišče. Ultrazvok ni pokazal hujše poškodbe.

Brez pomembnega člena so v prvem polčasu ostali tudi košarkarji Miamija. Tyler Herro je v boju za izgubljeno žogo trdo pristal na roko in si jo zlomil. V boju brez dveh ključnih košarkarjev se je bolje znašel Miami, ki je iz igre metal 59,5-odstotno, kar je rekord kluba v končnici. Vročica je izza črte zadela 15 od 25 poskusov, Bucksi le 11 od 45. Bam Adebayo je prispeval 22 točk, 9 skokov in 7 podaj. Na drugi strani je bil s 33 točkami najučinkovitejši Khris Middleton. Jrue Holiday je vknjižil 16 točk in 16 podaj. Goran Dragić ni dobil priložnosti za igro.

Rui Hačimura je dosegel več točk kot celotna klop Grizlijev skupaj. Foto: AP

Leonardovih 38 in ključni delež Westbrooka

V Phoenixu je z 38 točkami blestel Kawhi Leonard, pomembno vlogo pri zmagi Clippersov s 115:110 pa je imel v zaključku tudi Russell Westbrook. Leonard je ob koncu zadel dve pomembni trojki, medtem ko je Westbrook kljub zgolj 9 točkam (met 3/19) dodal 10 skokov, 8 podaj, 3 blokade in 2 ukradeni žogi.

V sami končnici je 17,7 sekunde pred koncem zadel dva prosta meta, nato pa je na drugi strani ustavil polaganje Devina Bookerja in zvito še dobil žogo. Eric Gordon je dodal 19 točk in pomembno trojko ob koncu tekme.

Kevin Durant je doživel prvi poraz v dresu Phoenixa. S 27 točkami je bil prvi strelec Sunsov, eno manj je dosegel Booker. Durant je imel še 11 podaj in 9 skokov. Chris Paul je po sedmih točkah v statistiko vpisal še 10 podaj in 11 skokov.

Austin Reaves je bil neustavljiv v končnici v FedEx Forumu. LeBron James ga je na novinarski konferenci hvalil z izbranimi besedami. Foto: AP

Lakersi slavili zmago na krilih Reavesa in Hačimure

V Memphisu so Lakersi zmagali s 128:112, a je bila tekma napeta vse do zadnjih dveh minut. Mož odločitve je bil Austin Reaves, ki je v končnici prispeval devet zaporednih točk od skupno svojih 23. Izjemen je bil rezervist Rui Hačimura, ki je tekmo končal z rekordom končnice - 29 točk. Japonec je zgrešil le enega od devetih metov. Zadel je vseh pet trojk.

Anthony Davis je zbral 22 točk, 12 skokov in 7 blokad, LeBron James 21 točk in 11 skokov, uravnotežen napad pa je z 19 točkami dopolnil D'Angelo Russell.

Pri Memphisu je bil z 31 točkami najboljši Jaren Jackson jr. Ja Morant je dosegel 18 točk, preden je zaradi poškodbe roke zapustil igro v zadnji četrtini. Njegov nastop na drugi tekmi je vprašljiv.

Murray je zrežiral uvodno zmago Nuggetsov. Foto: AP

Nuggetsi končno dobili prvo tekmo končnice

Denver je brez vsakršnih težav s 109:80 odpravil Minnesoto. Prvi strelec je bil Jamal Murray s 24 točkami. Nikola Jokić je v 28 minutah prispeval 13 točk, 14 skokov in 6 podaj. Nuggetsi so dobili prvo tekmo končnice po petih zaporednih porazih. Vlatko Čančar je dobil priložnost za dve minuti. Zgrešil je en met iz igre in pobral eno odbito žogo.

Vzhod, 1. krog:

MILWAUKEE (1) - MIAMI (8) 0:1
117:130 (24:33, 31:35, 33:34, 29:28)
Middleton 33 (12/20 iz igre, 2/7 za tri) in 9 skokov, Portis 21 (9/15 iz igre), Holiday 16 (6/18 iz igre, 2/9 za tri) in 16 podaj, Allen 12, B. Lopez 10, Ingles 9, J. Andetokumbo 6 v 11 minutah, Dragić ni igral; Butler 35 (15/27 iz igre) in 11 podaj, Adebayo 22 (10/18 iz igre) in 9 skokov, Love 18 (4/7 za tri), Vincent (4/5 za tri) in Martin po 15, Herro 12, Strus 8.

112:128 (27:32, 38:27, 25:37, 22:32)
Jackson Jr. 31 (13/21 iz igre, 2/4 za tri), Bane 22, Morant 18 (8/14 iz igre, 2/3 za tri), Brooks 15, Jones 9, Aldama 8, Kennard 7, Tillman 2; Hačimura 29 (11/14 iz igre, 5/6 za tri), Reaves 23
(8/13 iz igre, 3/5 za tri), Davis 22 (10/17 iz igre, 12 skokov in 7 blokad, James 21 (8/16 iz igre, 3/8 za tri) in 11 skokov, Russell 19, Schröder 7, Vanderbilt 4, Brown 3.

Torek ob 4.00:
SACRAMENTO (3) - GOLDEN STATE (6) 1:0

PHOENIX (4) - LA CLIPPERS (5) 0:1
110:115 (18:30, 36:29, 27:22, 29:34)
Durant 27 (7/15 iz igre, 3/7 za tri), prosti meti 10/10), 11 podaj in 9 skokov, Booker 26 (10/19 iz igre), Craig 22, Ayton 18 in 8 skokov, Paul 7 (2/9 iz igre), 11 skokov in 10 podaj; Leonard 38 (13/24 iz igre, 3/5 za tri), Gordon 19 (3/7 za tri), Powell 14, Zubac 12 in 15 skokov, Mann 10.

DENVER (1) - MINNESOTA (8) 1:0
109:80 (26:23, 29:21, 32:14, 22:22)
Murray 24 (met 9/22), 8 skokov in 8 podaj, Porter jr. 18 in 11 skokov, Caldwell 15, Brown 15, Jokić 13 (met 6/12), 14 skokov in 6 podaj, Čančar je igral dve minuti, a se ni vpisal med strelce; Edwards 18, Nowell 12, Towns in Anderson po 11, Gobert 8 in 13 skokov.