Najboljša ekipa rednega dela se je morala zelo potruditi za preboj v polfinale državnega prvenstva. Krka je Ljubljančane presenetila na drugi tekmi v dvorani Marof.

Že pred Ljubljančani so si nastop med četverico najboljših priborili odbojkarji Calcita Volleyja, i-Vent Maribora in Panvite Pomgrada.

V prvem nizu so Ljubljančani hitro povedli z 9:4. Pomagala ni niti minuta odmora gostujočega stratega Jerneja Rojca, saj so gostitelji dosegli še dve točki, pri 18:7 pa je bila razlika dvomestna. Z asoma je niz dokončal Klemen Šen.

Gostje so se prebudili v drugem nizu in v uvodu ušli za tri točke, Ljubljančani pa so izenačili šele pri 9:9. Domači so nato počasi ušli na varno razdaljo, tesno je bilo še pri 15:13 in zanesljivo dobili še drugi niz. Znova ga je zaključil Šen.

Serijski prvaki iz Ljubljane so v zadnjem nizu nepričakovano popustili in gostje so si v uvodu priigrali tri točke prednosti, sredi niza pa že pet (8:13). Ljubljančani so izenačili na 17. točki, a težav s tem ni bilo konec. V končnici so bili Dolenjci blizu znižanja na 1:2 v nizih (20:22 in 21:23). V končnici je bila tehtnica na strani gostiteljev, ki prve zaključne žoge pri 25:24 niso izkoristili, zato pa drugo za 27:25.