190313

Krka s tretjo zaporedno zmago ponovno na vrhu

Avtor: Kenny Jan
19. 4. 2023, 21.50

Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Nova KBM premagali Šentjur s 93:86 (16:34, 46:52, 66:61).

Obračun Krke in Šentjurja ni prinesel nobenih velikih premikov, kar zadeva lestvico. Novomeščani so po tretji zaporedni zmagi še naprej točkovno izenačeni z vodilnimi Helios Suns, Šentjur pa je četrti, čeprav je prekinil niz štirih zmag. Gosti so sicer Novomeščanom nudili dober odpor in praktično do konca tekme Krki dihali za ovratnik.

Šentjur je tudi na krilih s povprečjem 19,65 točke na tekmo prvega strelca lige, Taviana Mc Kaela Dunn-Martina, silovito odprl tekmo in prvo četrtino dobil kar s 34:16, vodil je tudi za 19 točk. V drugih desetih minutah pa so Novomeščani odgovorili s podobno mero ter tekmeca ujeli še pred koncem polčasa. Tega so sicer gosti dobili za šest točk.

V tretji četrtini je bila pobuda še naprej na strani Krke, ki je ta del igre dobila za 11 točk ter se v zadnjih deset minut podala s petimi točkami naskoka. Šentjur se je dve minuti in pol pred koncem približal zgolj na točko zaostanka. Škedelj pa je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami, eno je dodal še Stergar, tako da je prednost pred zadnjo minuto spet znašala relativno varnih in dovolj velikih šest točk.

Pri domačih so prednjačili Leon Stergar s 24 točkami, Miha Cerkvenik z 21 ter Miha Škedelj z 21 točkami in devetimi skoki. Pri gostih je naziv naj strelca lige upravičil Dunn-Martin s 33 točkami, 20 točk in 11 skokov pa je prispeval Tim Tomažič.

Krka bo v 25. krogu čez pet dni gostovala pri Iliriji, Šentjur pa bo čez tri dni gostil Helios Suns.