[3194]
185803

Trener Maribora pred derbijem 25. kroga s težavo: ”Iličić in Tolić sta nezdružljiva!”

Avtor: Kenny Jan
3. 3. 2023, 14.23

Prekmursko-štajerski derbi Mure in Maribora, s prenosom na Š1, bo vsekakor predstavljal vrhunec 25. kroga letošnje Prve lige Telemach. Mariborčani so neporaženi že deset tekem, Sobočani pa bodo prekinitev negativnega niza brez zmage napadli z novim trenerjem Dejanom Grabićem.

Dolgoletni strateg Brava je na klopi ‘črno-belih’ zamenjal Damirja Čontalo, ki je svojo prvoligaško avanturo zaključil po seriji sedmih tekem brez zmage. Prekmurec je svoje delo končal prav v Šiški, kjer je v vlogi glavnega trenerja skoraj šest let deloval 42-letni Novomeščan. Murskosoboški prvoligaš bo zanj drugi delodajalec, po selitvi v Fazanerijo pa čuti veliko adrenalina.

“Ne glede na niz Maribora lahko veliko izgubimo, saj tekmo pričnemo z rezultatom 0:0, do prve minute imamo točko. Maribor je zdaj kot stroj, kot v prejšnjih časih, vendar ima tudi svoje slabosti in skušali jih bomo izkoristiti,” je dejal Grabić. Njegovo novo moštvo je brez zmage že sedem tekem, mesta, ki peljejo v evropska tekmovanja pa so z vsakim neuspehom vse bolj oddaljena.

Že na prvem treningu je nekdanji vezist ostal brez enega pomembnih adutov. Poškodba ahilove tetive bo Klemna Pucka z nogometnih igrišč ”odstranila” za vsaj pol leta. Bo pa Grabić lahko računal na izjemno razpoloženega Klemna Mihelaka, ki je v prejšnjem krogu prikazal nekaj dobrih obramb. Sicer ga je v Šiški v eni akciji dvakrat rešil tudi okvir gola, vendar je 21-letni vratar že osmič na 14. ligaški tekmi svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. V omenjeni statistiki ga prekaša zgolj Matevž Vidovšek, tokrat pa bo imel morda celo najtežjo nalogo – zaustaviti najboljšega strelca prve lige Žana Vipotnika.

Medtem, ko je v Murski Soboti teden pred obračunom minil v znamenju menjave, je bilo v štajerski prestolnici po novi zmagi precej bolj mirno. Sicer se je poškodoval slovenski reprezentant Gregor Sikošek, a še vedno mariborsko klop razveseljuje izjemna strelska forma Žana Vipotnika, ki se je s 14. golom sezone še bolj oddaljil od prvega zasledovalca Mirlinda Dakuja. Slednji se zadetka ni razveselil vse od gostovanja ravno v Mariboru. V nedeljo bo napadalec ‘vijoličastih’, za katerega v zadnjem času vlada kar precej zanimanja iz tujine, lovil dosežek nekdanjih ostrostrelcev Mure – Štefan Škaper in Nusmir Fajić sta vsaj en zadetek dosegla na osmih zaporednih tekmah, Vipotnik je zaenkrat pri sedmih.

Bo pa četa Damirja Krznarja igrala brez najboljšega asistenca Marka Tolića. Damir Krznar, trener NK Maribor: “Nikakor nam ne uspe združiti Iličića in Tolića,” je dejal Krznar. ”Sprva je bil Tolić poškodovan in je igral Iličić. Potem je bil ‘Jojo’ kaznovan in se je vrnil Tolić, a bomo kmalu dočakali tudi ta dan. Veseli vrnitev Iličića, ki nam prinaša nove rešitve v igri. Tudi preostali igralci so v dobrem stanju. Vstopamo v serijo zaporednih tekem, ko bodo potrebne tudi določene rotacije. Toda zdaj velja popolna osredotočenost le na dvoboj z Muro. Imamo dovolj razpoloženih posameznikov in storili bomo vse, da še z eno dobro izvedbo na igrišču uresničimo naslednji cilj.”

Prva liga Telemach: Mura – Maribor, v nedeljo, ob 15. uri, samo na Š1. Studio pred tekmi se prične ob 14.15!

Vir: Prva liga Telemach

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več