IKT

Kako z varnim omrežjem prestaviti digitalizacijo tovarne v višjo prestavo

Sodobna omrežna infrastruktura mora podpirati digitalizacijo, modernizacijo in avtomatizacija proizvodnih procesov ter povečevanje proizvodnih zmogljivosti

Podporniki obveščajo

FINANCE
IKT
Prisedite k Roku Pirnatu, B2 BI, in Tonetu Stanovniku, Špica
IKT
Podkast Bi na rumeni stol?
IKTPodpornik projekta Prisedite k Roku Pirnatu, B2 BI, in Tonetu Stanovniku, Špica

Slišali boste razpravo o pomenu prilagajanja tržnim trendom, nenehnemu izboljševanju in vlogi, ki jo igra umetna inteligenca v prihodnosti tehnologije in poslovanja.

FINANCE
IKT
Varnost digitalnega okolja v šolah – ključ do uspešnega izobraževanja v digitalni dobi
IKT
TRETJI RAVNATELJEV ZAJTRK
IKTRedakcija IKT Varnost digitalnega okolja v šolah – ključ do uspešnega izobraževanja v digitalni dobi

Na tretjem ravnateljevem zajtrku, ki ga je organiziralo podjetje eŠola, je bil izpostavljen pomen zagotavljanja varnega digitalnega okolja za šole.

FINANCE
IKT
NIL je pridobil certifikat ISO 22301 za upravljanje neprekinjenosti poslovanja
FINANCE
IKT
Znani so trije finalisti za nagrado Feniks
IKT
POSLOVNO SVETOVANJE
IKTPodpornik projekta Znani so trije finalisti za nagrado Feniks

Nagrada se podeljuje najboljšim projektom s področja poslovnega svetovanja

FINANCE
IKT
Skupina Actual I.T. ima novo vodstvo
IKT
SPREMEMBE
IKTPodpornik projekta Skupina Actual I.T. ima novo vodstvo

Pavle Jazbec je prevzel strateško vodenje v okviru upravnega odbora, novo operativno vodstvo pa bodo sestavljali Mitja Buda, Tjaša Peroša in Igor Hostnik.

20.03.2023 09:30
Čas branja: 3 min

Digitalna preobrazba proizvodnje ni lahka naloga, vendar je ključna pri povečanju donosnosti in izboljšanju uspešnosti poslovanja. Ker IoT naprave še naprej množično dodajamo v proizvodni proces, aplikacije postajajo vse bolj prepletene, varnost pa vse pomembnejša, se ključ do te uspešne preobrazbe skriva prav v omrežju.

Poglejmo, kako lahko z zanesljivim omrežjem, ki ga je preprosto upravljati, predvsem pa z zelo varnim omrežjem prestavite digitalizacijo vaše tovarne v višjo prestavo! To so že storila mnoga vodilna globalna podjetja kot so Škoda Auto, Samsung, SAP, Fujitsu, Siemens, Colgate idr. kot tudi nekatera slovenska.

Klasična omrežja delujejo, a za kakšno ceno

Žal kompleksnost današnjih klasičnih oz. tradicionalnih omrežij pogosto zavira zmožnost podjetij, da hitro uvajajo spremembe, s katerimi se odzivajo na spreminjajoče se zahteve svojih kupcev in poslovodstva.

Glede na študijo, ki so jo izvedli v podjetju Extreme Networks, 90 odstotkov podjetij priznava, da kompleksnost njihovega trenutnega omrežja podaljšuje čas in omejuje vrsto storitev in aplikacij, ki jih lahko uvedejo. Raziskava je tudi pokazala, da podjetja v povprečju čakajo 27 dni na ustrezno vzdrževalno/servisno okno za izvedbo pomembnih sprememb v omrežju ali za uvedbo nove storitve ali aplikacije, če jo omrežje sploh dopušča. In tudi v teh primerih se več kot 80 odstotkov podjetij še vedno srečuje z izpadi omrežja zaradi konfiguracijskih napak v samem jedru omrežja.

Morebitne napake, skupaj z linearno t. i. flat zasnovo klasičnega omrežja predstavljajo velike varnostne grožnje prav proizvodnim podjetjem. Ko se napadalec prebije v omrežje prek nič hudega slutečega uporabnika ali nenadzorovane, varnostno okrnjene naprave IoT, lahko zlahka odkrije topologijo omrežja, kar mu omogoči, da pride do kritičnih podatkov ali celo prevzame nadzor nad proizvodno linijo.

Omrežje, ki podpira dinamično poslovanje in ščiti pred kibernetskimi grožnjami

Če ste v fazi prenove ali nadgradnje vaše omrežne infrastrukture, je čas, da tradicionalno omrežje, ki je togo in kompleksno, nadomestite z omrežjem, ki je fleksibilno, agilno ter ga je enostavno načrtovati, zgraditi in upravljati. Odgovor je omrežje, ki temelji na tehnologiji matričja oz. fabric in zagotavlja nemotena redna vzdrževalna dela na omrežni infrastrukturi ter dodajanje novih storitev v omrežje.Omrežnim strokovnjakom omogoča, da na enostaven, avtomatiziran način brez obilice dodatnega dela in posegov v jedro omrežja, dodajajo omrežne kot tudi pametne in IoT naprave.

Ti posegi ne zahtevajo nobenih sprememb konfiguracij v jedru omrežja, ampak se vse spremembe opravijo na omrežni dostopni točki na robu omrežja. Enako enostavno je tudi kreiranje novih storitev za uporabnike, na različnih lokacijah, kot tudi hitro prepoznavanje in odprava težav v omrežju, s pomočjo vsesplošne vidljivosti prometa.

S poenostavljeno in bolj prilagodljivo omrežno arhitekturo se izognemo sklepanju kompromisov, tudi ko gre za varnost. Vemo, da v proizvodnih, procesnih okoljih še vedno najdemo veliko različnih zastarelih t. i. legacy sistemov, kot so npr. operacijski sistemi, ki poganjajo proizvodne naprave in so zato zelo ranljivi na sodobne varnostne grožnje. Omrežje, ki temelji na tehnologiji matričja, omogoča segmentacijo omrežja v varnostno izolirane cone. Izolacija zagotavlja, da se v primeru vdora v omrežje le-ta zameji v segmentu, v katerem se je zgodil, kar zmanjša potencialno škodo. Tako napadalec ne pride dlje kot do svoje vstopne točke v omrežje.

Arhitektura omrežja na osnovi tehnologije matričja zagotavljala visoko prilagodljivost in odpravlja kompleksnost upravljanja omrežja. Tako omrežje na dolgi rok omogoča proizvodnim podjetjem digitalizacijo proizvodnega procesa, izboljšanje poslovanja ter povečanje produktivnosti in rasti.

Kako začeti?

Odkrijte vse zmožnosti, ki jih ponuja sodobna omrežna zasnova, na tehnološkem zajtrku z naslovom Je upravljanje omrežne infrastrukture lahko enostavno? v sredo, 29. marca ob 8:45 v Ljubljani.

Smart Com omrežni strokovnjaki bodo na primerih iz prakse in demo prikazih pojasnili, kako poenostaviti upravljanje omrežja, zagotoviti razširljivost, fleksibilnost in varnost na samem robu omrežja.

Udeležba na dogodku je brezplačna. Število mest je omejeno, zato priporočamo čim prejšnjo prijavo, da si zagotovite vpogled in navdih za prehod na sodobno omrežje, ki je osnova za uspešno digitalizacijo v industriji. Več informacij in prijavnico najdete na spletni povezavi tukaj.

Vsebino omogoča Smart Com.
Več o temi
Kliknite [+] poleg oznake in se prijavite na obveščanje. S klikom na ime posamezne oznake preverite seznam člankov.
FINANCE
Manager
Zakaj 5G svoje prednosti ali vrednosti še ni dokazal
Manager
ManagerMatjaž Ropret Zakaj 5G svoje prednosti ali vrednosti še ni dokazal 1

Pri zakasnitvenih časih se velik napredek še ne pozna, saj prenos podatkov poteka prek novega radijskega vmesnika (5G), medtem ko je jedrno omrežje starejšega datuma - zgrajeno oziroma prilagojeno za 4G.

FINANCE
Okolje & energija
»Elektropodjetja so svete krave. Potrebujejo konkurenco«
Okolje & energija
Okolje & energijaBorut Hočevar »Elektropodjetja so svete krave. Potrebujejo konkurenco« 2

Elektroomrežje je treba okrepiti, zanj je treba vsako leto nameniti po 500 milijonov evrov; če ne bomo imeli zmogljivega omrežja, tudi od JEK 2 ne bo koristi, so povedali sogovorniki na torkovem razvojnem forumu Dolenjske in Bele krajine.

FINANCE
Okolje & energija
(video) Japonci in Slovenci so končali projekt, s katerim so preizkušali meje možnega
Okolje & energija
Okolje & energijaBorut Hočevar (video) Japonci in Slovenci so končali projekt, s katerim so preizkušali meje možnega

Slovenski in japonski partnerji projekta Nedo so formalno končali šestletni projekt, ki je leta 2020 dobil priznanje kot najboljši projekt pametnih omrežij na svetu.

FINANCE
Nova revija Finance: panoge prihodnosti
PRO
Finance
NOVA REVIJA FINANCE
Finance PRO Nova revija Finance: panoge prihodnosti (PRO)

Vabljeni v zakulisje šestih prepletenih panog prihodnosti

FINANCE
IKT
Uvajanje 5G je treba pospešiti, sicer bomo v Evropi zamudniki
IKT
IKTVlado Kadunec Uvajanje 5G je treba pospešiti, sicer bomo v Evropi zamudniki 3

Mobilne tehnologije pete generacije prinašajo ključne tehnološke prednosti za nove digitalne produkte, storitve in poslovne modele v številnih panogah

FINANCE
Okolje & energija
Agencija za energijo: če bo šlo v elektrodistribuciji tako naprej, bomo padli v zeleno past
Okolje & energija
Okolje & energijaBorut Hočevar Agencija za energijo: če bo šlo v elektrodistribuciji tako naprej, bomo padli v zeleno past 7

V Agenciji za energijo so močno kritizirali predlog desetletnega načrta operaterja elektrodistribucijega sistema

FINANCE
Okolje & energija
Kako Slovenci gradijo ultrahitre polnilnice
Okolje & energija
Okolje & energijaBorut Hočevar Kako Slovenci gradijo ultrahitre polnilnice 12

Še pred nekaj leti je bila 50-kilovatna polnilnica čudež, danes pa razmišljamo o desetih megavatih, smo slišali na strokovnem dogodku Financ

FINANCE
IKT
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
IKT
SPLETNO POSLOVANJE
IKTFinance PRO Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!

Z izborom želimo ozaveščati o pomenu in koristih digitalizacije medpodjetniškega poslovanja ter predstaviti slovenske dobre prakse spletnega poslovanja na področju B2B