Petek, 14. 4. 2023, 15.17

1 leto

pripravljalna tekma, maribor

Slovenci izgubili drugi preizkus s Poljaki, Kopitar: Videli smo veliko dobrega

slovenska hokejska reprezentanca : Poljska, Ledna dvorana Tabor, Maribor, Blaž Tomaževič | Slovenci so po četrtkovi zmagi s Poljsko tokrat izgubili po kazenskih strelih. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenci so po četrtkovi zmagi s Poljsko tokrat izgubili po kazenskih strelih.

Tudi druga pripravljalna tekma slovenske hokejske reprezentance s Poljsko v Mariboru se je končala po kazenskih strelih, a tokrat z zmago Poljakov s 4:3.

slovenska hokejska reprezentanca : Poljska, Ledna dvorana Tabor, Maribor
Sportal Slovenci po kazenskih strelih strli poljski oreh

Pripravljalna tekma, Ledna dvorana Maribor

Petek, 14. april
Slovenija : Poljska  3:4* (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1) – po kazenskih strelih
0:1 Ciura (3.), 1:1 Pance (Kuralt, 14.), 2:1 Sabolič (Kuralt, Podlipnik, 35.), 2:2 Dziubinski (Wronka, 40., PP1), 2:3 Gorny (Lyszczarczyk, Horzelski, 42.), 3:3 Pance (Beričič, 48.), 3:4 Wronka (KS)

Postava Slovenije: Gračnar, Krošelj; Magovac, Podlipnik, Kuralt, Sabolič, Tomaževič; Gregorc, Crnović, Beričič, Pance, Zajc; Mašič, Štebih, Čimžar, Kapel, Simšič; Čepon, Stojan, Sodja, Koblar, Šturm. Selektor: Matjaž Kopitar.
Postava Poljske: Murray, Zabolotny; Jaskiewicz, Kostek, Fraszko, Komorski, Wronka; Ciura, Kolusz, Walega, Zygmunt, Jeziorski; Bilas, Gorny, Dziubinski, Lyszczarczyk, Michalski; Horzelski, Kameneu, Galant, Urbanowicz, Wanat. Selektor: Robert Klaber.

Slovenski hokejisti so v pripravah na majsko svetovno prvenstvo elite – prvo tekmo bodo odigrali 13. maja – nadaljevali z dvema pripravljalnima tekmama proti Poljakom. Potem ko so v četrtek v Mariboru zmagali po kazenskih strelih (3:2), so tokrat izgubili po kazenskih strelih (3:4).

Za razliko od četrtka so bili v postavi tudi Robert Sabolič, Anže Kuralt, Žiga Pance in Blaž Gregorc, medtem ko so bili Luka Maver, Jan Drozg in Ken Ograjenšek med gledalci. Med slovenskima vratnicama je stal Luka Gračnar, ki je prvič klonil v tretji minuti, ko ga je premagal Bartosz Ciura. Začetni zaostanek je izničil Pance v 14. minuti, v drugi tretjini je gostitelje v vodstvo popeljal Sabolič v 35. A so Poljaki sekundo pred koncem drugega dela izenačili, v 42. minuti pa spet povedli. Za novo slovensko izenačenje je nato poskrbel Pance v 48. minuti. V podaljšku, v katerem so imeli Poljaki minuto in pol igralca več, zadetka ni bilo, pri kazenskih strelih pa so bili Slovenci danes precej neuspešni. Niti eden od petih izvajalcev ni zadel, na drugi strani pa je kot edini v zadnji seriji svojega izkoristil Patryk Wronka in Poljski zagotovil zmago.

"Pozitivno, veliko dobrega smo videli, igrali so dobro, napak je bilo malo. So pa Poljaki neugoden nasprotnik, če imajo priložnost, dajo gol. Vemo, da mi nismo igrali z udarno postavo, daleč od tega. Mnogi igralci so se zelo izkazali, tako da mislim, da smo na dobri poti," je po srečanju dejal selektor Matjaž Kopitar.

Po dvojčku tekem s Poljaki se bodo Slovenci znova preselili na Bled, kjer bodo 20. aprila (ob 18. uri) in 21. aprila (ob 13. uri) odigrali zadnji domači pripravljalni srečanji z Italijani. Pred prvenstvom jih nato testi čakajo še v Parizu, Budimpešti in Köbenhavnu.