Foto: Kud Ljud
Foto: Kud Ljud

To obliko gledališča bodo izvajali od danes do nedelje v Ljubljani.

Namen namiznega gledališča je ustvariti umetniški okvir in varno okolje, v katerem se lahko zgodi pristna izmenjava, tako mnenj kot osebnih zgodovin in emocij med "aktivnimi gledalci", opisujejo performerji. Kot pove že naziv, občinstvo sedi skupaj za isto mizo z igralci. Vsakemu prizoru oziroma etidi sledi moderiran pogovor. Tema posameznega prizora je lokalna, aktualna gledalcem za mizo – vsak prizor je napisan “po meri”, namenjen specifični situaciji, skupnosti, soseski.

"Živeti skupaj v Evropi prihodnosti"
"Z Namiznim gledališčem v soseski odpiramo nov prostor za dialog, izmenjavo in druženje, da bi igrivo rezonirali staro stigmo soseske in pokukali v novo dimenzijo igre Živeti skupaj v Evropi prihodnosti,"
poudarjajo pri Kud Ljud.

Namizno gledališče v ljubljanski soseski BS7 je del večletnega mednarodnega projekta AMBASADI – dialog dveh evropskih sosesk, platforme izmenjav inovativnih umetniških pristopov številnih evropskih partnerjev, ki pilotsko uvaja nove formate kulturno-socialnega dela v soseskah. Je tudi del programa kandidature Ljubljane EPK 2025.

"Projekt, ki se je začel izvajati v letu 2019, se nadgrajuje in bo rasel v letih 2020‒25 ter se v letu 2025 predvidoma zaključil z večjo dvojezično produkcijo na prostem, ki bo gostovala po blokovskih soseskah EPK 2025 v Nemčiji in Sloveniji," so še povedali o Namiznem gledališču.

Foto: Kud Ljud
Foto: Kud Ljud

Projekt izvajajo v sodelovanju s Slovenskim mladinskim gledališčem in Kulturno ekološkim društvom Smetumet.