Še preden je prekinila trening, Ilka Štuhec ni izstopala: na vmesnih časih je bila 35., 31., 25. in 37. Foto: Reuters

Proga Skala v Jančingu je postajala z višjimi številkami vse hitrejša, sočasno pa so tekmovalke na štartu tudi že lahko optimizirale linijo na podlagi voženj prvih smukačic. Tako je najboljši čas prvega treninga 1:33,47 s številko 26 postavila Švicarka Priska Nufer, ki pa je izpustila vratca. Najboljša sedmerica, ki se je nabrala v eni sekundi razlike, pa je imela številke med 15 in 27. Najhitrejši čas s pravilno izpeljanim smukom je imela Nemka Kira Weidle (1:33,91).

Sofia Goggia je dobila osem od zadnjih devetih smukov za svetovni pokal, na katerih je nastopila. Edina nezmaga je bil odstop v Zauchenseeju, a nato se je poškodovala v njeni domači Cortini ... Foto: AP

Po težavah s hrbtom še načeta smučka

Ilka Štuhec, ki je zaradi bolečin v hrbtu izpustila petkov superveleslalom, se je na prvi trening podala s startno številko 10. Po minuti in četrt previdne vožnje se je Mariborčanka zravnala ter se samo še varno spustila do cilja, kjer je dala vedeti, da je bilo nekaj narobe z desno smučko.

Goggia prva med Italijankami

Takoj za dvakratno svetovno smukaško prvakinjo je startala olimpijska prvakinja iz Pjongčanga 2018 Sofia Goggia, ki se je poškodovala tik pred igrami, njen nastop na Kitajskem pa je bil vprašljiv do zadnjega. A Italijanka je v skladu s svojim slovesom že peljala na polno in postavila najboljši čas v močni italijanski reprezentanci, ki sicer ni blestela.

Velika osmoljenka Pekinga 2022 Američanka Mikaela Shiffrin je s številko 32 dosegla deveti čas treninga in se v cilju prešerno smejala ter nakazala, da gre po zlato odličje v alpski kombinaciji.

Druga Slovenka Maruša Ferk Saioni je s številko 38 za Nuferjevo zaostala za 2,48 sekunde in postavila 23. čas, med smučarkami, ki so pravilno izpeljale smukaško progo, pa je bil to 15. dosežek.