Šport > Košarka
24577 ogledov

Luka obležal v bolečinah, po tekmi razkril, kako hudo je

Luka Dončić Youtube
Dončić je kljub težavam z zlomljenim nosom z 41 točkami popeljal Dallas do sedme zaporedne zmage.

Slovenski košarkarski zvezdnik v ligi NBA Luka Dončić je blestel na prvi tekmi Dallas Mavericks po premoru za tekmo zvezd All-Star. Štiriindvajsetletnik je bil z 41 točkami prvi mož zmage nad Phoenix Suns s 123:113, v dvorani American Airlines Center je v 38 minutah na parketu dodal še devet skokov, 11 podaj in tri ukradene žoge.

Luka Dončić NBA Šport Odlični Dončić popeljal Dallas do pomembne zmage nad velikimi rivali

Nastop Dončića je bil sicer celo nekoliko vprašljiv, saj še vedno ni zacelil poškodbe nosu. Luka je namreč zaradi zlomljenega nosu že izpustil nekaj tekem, nato pa je še nekaj časa igral z zaščitno masko. Med tekmo je tako navijače Dallasa precej zaskrbelo, ko je v samem zaključku dvoboja Luka v bolečinah obležal na tleh, ko mu je Grayson Allen najprej žogo izbil naravnost v obraz, nato pa ga po nosu zadel še z dlanjo.

Luka je potreboval nekaj trenutkov, da je prišel k sebi in je lahko nadaljeval s tekmo, na tiskovni konferenci po tekmi pa je pomiril vse navijače, ko je odgovoril na vprašanje, da z nosom ni nič hujšega. "V redu je. Tako ali tako je že zlomljen," je med smehom odgovoril Luka in pomiril vse, ki jim je zastal dih, ko je najboljši igralec Dallasa tik pred koncem tekme obležal na tleh.

A Dončić je po začetni bolečini le stresel z glavo ter pomagal ekipi tekmo mirno pripeljati do konca. "Vedno se je težko vrniti po premoru za All-Star, prva tekma je vedno najtežja," je nato za ameriške medije o novi zmagi spregovoril Dončić. "Igrali smo proti odlični ekipi, a smo se res izkazali. Uspelo nam je priti do sedme zaporedne zmage. To se ni zgodilo že lep čas."

"Način, kako smo odigrali dvoboj proti zahtevnemu tekmecu, mi vliva dodatno zaupanje za naprej. Verjamemo vase in držimo skupaj. V ekipi imamo odlično kemijo, to je bila pomembna zmaga in v tem ritmu moramo nadaljevati," je še dodal slovenski zvezdnik, ki je obenem poudaril, da so s soigralci precej popravili igro v obrambi, vendar sam vidi še nekaj prostora za napredek v tej prvini igre.

Dončić Luka, usmili se ga! Šport Spet mu je to naredil! Dončićev srditi rival dobil novo porcijo

To je bila za košarkarje Dallasa izenačena rekordna, sedma zmaga v nizu v sezoni, s katero so Phoenix v neposrednem dvoboju izrinili s šestega mesta v zahodni konferenci. Naslednja tekma Dallas čaka v nedeljo v Indianapolisu, ko se bo pomeril z Indiana Pacers in poizkusil podaljšati svoj zmagoviti niz.