147219

NBA: Poraza Denverja in Golden Stata

Avtor: Urban Kolman
12. 1. 2022, 08.30

Košarkarji moštva Los Angeles Clippers so v severnoameriški ligi NBA premagali Denver Nuggets s 87:85. Slovenski košarkar Vlatko Čančar zaradi poškodbe trenutno za Denver ne igra. Memphis je v tekmi večera s 116:108 ugnal Golden State Warriors.

Denver je v zadnjo četrtino tekme v Los Angelesu vstopil z osmimi točkami prednosti (66:58), v končnici pa lovil priključek. Nikola Jokić je 28 sekund pred koncem že dosegel koš za končnih 87:85, kasneje pa najprej uspešno skočil, 2,5 sekunde pred koncem pa skušal z metom za tri točke ekipi iz Kolorada zagotoviti preobrat, a žoga ni šla skozi obroč.

Za Denver, ki je kraljeval pod obročema in skok dobil s 66:38, je kar 30 točk in 12 skokov dosegel Aaron Gordon, Jokić je 21 točkam dodal 13 skokov in osem podaj. Pri zmagovalcih je bil z 18 točkami najbolj učinkovit Amir Coffey.

Derbi večera je bil na sporedu v Memphisu, ki je gostil Golden State Warriors in po slavju s 116:108 zabeležil 10. zaporedno zmago. Junak dvoboja je bil z 29 točkami Jo Morant, ki je dosegel tudi zadnjih pet točk za svoje moštvo v zadnji minuti, potem ko so se gostje po tesni zadnji četrtini približali na 111:108.

“Več ali manj je bila to igra mačke z mišjo. V končnici smo izkoristili to, kar nam je njihova obramba ponudila,” je po tekmi povedal Morant, ki je z agresivno igro tekmeca prisili v spremembo v taktiki.

Ziaire Williams in Tyus Jones sta pred 17.800 navijači v dvorani FedExForum arena dodala k zmagi po 17 košev. Za ekipo iz San Francisca pa je Stephen Curry dosegel 27 točk in 10 podaj, Klay Thompson 14, Andrew Wiggins in Gary Payton II pa po 13 točk.

Golden State je doživel 10. poraz sezone. To je izkoristil Phoenix, ki je na gostovanju ugnal Toronto Raptors z 99:95 in je zdaj sam na vrhu zahodne konference in lige, z zmago več od moštva Golden State. Jae Crowder je za zmago Phoenixa dosegel 19 točk, Chris Paul pa 15 in 12 podaj.

A razpletlo bi se lahko tudi drugače, saj so gostje v zadnji minuto vstopili z vodstvom 91:90 in 14 sekund pred koncem vodili s 93:92, nato pa izredno uspešno izvajali proste mete, saj so domači želeli s prekrški priti do preobrata. Za Kanadčane je 25 točk dosegel OG Anunoby, 22 jih je dodal Pascal Siakam.

Na vzhodu sta se pomerila nekdanja velikana in stara tekmeca Chicago Bulls in Detroit Pistons. S 133:87 so se z veliko razliko zmage veselili prvi, tudi vodilni v konferenci. Nikola Vucevic je dosegel kar 22 točk, DeMar DeRozan pa je ob 20 točkah zabeležil tudi 12 skokov.

Dallas slovenskega zvezdnika Luke Dončića v noči na četrtek čaka gostovanje v New Yorku.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več