256 ogledov

Kopitar slavil proti eni najbolj kultnih ekip, šok za prvega zvezdnika lige

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji slavili v Detroitu proti legendarnim Red Wings.

Hokejisti iz Los Angelesa so dosegli dvajseto zmago v rednem delu v severnoameriški ligi NHL in so na šestem mestu v zahodni konferenci. Kalifornijska ekipa je v noči na četrtek v Detroitu zmagala s 5:3, slovenski zvezdnik Anže Kopitar pa je za zmago prispeval podajo pri četrtem golu Los Angelesa, ki ga je dosegel Viktor Arvidsson.

Poleg Šveda je v Little Caesars Areni za kralje dva gola dosegel Phillip Danault, po en zadetek pa sta prispevala Arthur Kaliyev in Adrian Kempe. Austin Strand je zbral dve asistenci, vratar Jonathan Quick pa 22 obramb.

"Današnja tekma je bila izjemno zahtevna, a moji varovanci so bili odločni, odigrali so jo tako kot znajo in tekmece nadzorovali vseh 60 minut," je po zmagi v Detroitu dejal strateg kraljev Todd McLellan.

V domači zasedbi, ki je na devetem mestu v vzhodni konferenci, so zadeli Michael Rasmussen, Tyler Bertuzzi in Joe Veleno, vratar Alex Nedeljkovic pa je zaustavil 40 strelov hokejistov iz Kalifornije.

Šok za Ovečkina

V noči na četrtek so bile na sporedu še štiri tekme. Washington je doma klonil proti Edmontonu s 3:5, prvi zvezdnik zasedbe iz ameriške prestolnice Aleks Ovečkin pa je bil pozitiven in ne bo nastopil na nedeljski tekmi zvezdnikov v Las Vegasu.

Ryan Nugent-Hopkins je za kanadsko ekipo dosegel dva gola, poleg njega pa sta se izkazala še Leon Draisaitl in Evander Kane, oba sta dosegla po gol in asistenco. Za Washington so v odsotnosti Ovečkina zadeli Lars Eller, Conor Sheary in Jevgenij Kuznecov.

aleks ovečkin | Avtor: Profimedia Profimedia

Hokejisti iz Seattla so bili v New Yorku boljši od otočanov s 3:0. Novinci v najmočnejši hokejski ligi na svetu so vse tri gole v velikem jabolku dosegli v zadnji tretjini, ko so zadeli Jared McCann, Vince Dunn in Mason Appleton.

Calgary je v gosteh premagal Arizono s 4:2. Absolutni junak dvoboja je bil Christopher Tanev, ki je zbral kar štiri točke zavoljo gola in treh podaj. Poleg njega se je v Gila River Areni izkazal tudi Blake Coleman z dvema goloma in asistenco.

Minnesota je v vetrovnem mestu odpihnila Chicago in slavila s 5:0. Za šesto zmago v nizu je Kevin Fiala dosegel gol in podajo, vratar Cam Talbot pa je zbral 30 obramb.

V NHL bo nastopil krajši premor. Najboljši igralci v tej ligi se bodo podali v mesto greha, kjer je konec tedna na sporedu all-star. Liga se bo nadaljevala v noči na torek, ko bosta na sporedu dve tekmi.

* Izidi:
New York Islanders - Seattle Kraken    0:3
Washington Capitals - Edmonton Oilers  3:5
Detroit Red Wings - Los Angeles Kings  3:5
(Anže Kopitar je v prispeval podajo v 19:29 minute za LA Kings)

2. Nashville     28  14    4  144:125   60
3. Minnesota     28  10    3  161:120   59
4. St Louis      26  13    5  153:121   57
5. Dallas        23  18    2  129:131   48
6. Winnipeg      18  17    7  120:128   43
7. Chicago       16  23    7  112:156   39
8. Arizona       11  30    4   99:169   26