Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Luka Brulc
0 23.06.2023 11:51:29

Plesna vrhunca pred poletnim predahom

Arhphototeam
Pred zasluženimi poletnimi počitnicami so se plesalci akrobatskega rokenrola pomerili na domačem vrhuncu leta, državnem prvenstvu, ter na mednarodnem tekmovanju za točke svetovnega pokala. Naslove državnih prvakov v različnih starostnih kategorijah so osvojili pari, ki so prva mesta osvajali že na prejšnjih domačih tekmovanjih, na svetovnem pokalu pa so bili slovenski pari ponovno pri samem vrhu.

Dvodnevni rokenrol spektakel v Budimpešti

Sredi junija so se v Budimpešti zbrali najboljši plesalci in plesalke akrobatskega rokenrola iz 16 držav ter se pomerili v devetih različnih kategorijah. Barve Slovenije je zastopalo 13 parov in dve formaciji. Trenutno najboljša slovenska para Gaja Malovrh in Jaka Južnič v kategoriji članov s prosto akrobatiko ter Sara Škaler in Žiga Vrevc Žlajpah v kategoriji s kontaktno akrobatiko sta se uvrstila v veliki finale in ponovno mešala štrene pri svetovnem vrhu. Gaja in Jaka sta po ponovnem odličnem nastopu osvojila končno drugo mesto in tako vodita v skupnem seštevku svetovnega pokala za leto 2023. Sara in Žiga pa sta po manjši napaki v finalu na koncu zasedla sedmo mesto. Slovenci smo imeli v kategoriji članov s prosto akrobatiko še en par, Evelin in Luka, ki sta obstala v polfinalu in zasedla 11. mesto.

V kategoriji mlajših mladincev (juveniles) so nastopili trije pari: Tara in Gašper sta z uvrstitvijo v četrtfinale dosegla zastavljene cilje in na koncu osvojila 23. mesto, para Leonie Liza in Nik ter Nelly in Lionel pa sta prvikrat zaplesala na mednarodni tekmi v tujini in se v močni konkurenci uvrstila na 33. oziroma 39. mesto.

V kategoriji starejših mladincev (juniors) je imela slovenska reprezentanca največje število parov, kar šest. Najboljšemu paru Izabeli Boni in Ijanu je malenkost zmanjkalo do uvrstitve v polfinale, na koncu sta zasedla 22. mesto. Preostali pari so žal obstali v prvem krogu, vendar so s svojimi nastopi pokazali velik napredek od lani. Rezultati: Isabela in Matic – 28. mesto, Hana in Jaka – 31. mesto, Sara in Maj Amadej – 34. mesto, Lara in Ivan – 37. mesto ter Tonja in Tibor – 39. mesto.

Na svetovnem pokalu sta se predstavili tudi dve slovenski formaciji, Dancing Angels in B Girls, ter odlično odprli sezono mednarodnih tekem z 19. oziroma 20. mestom.

Šentjur pri Celju – prizorišče državnega prvenstva v akrobatskem rokenrolu

Teden dni pred svetovnim pokalom v Budimpešti je v organizaciji Plesnega centra TBA v Šentjurju pri Celju potekalo državno prvenstvo v akrobatskem rokenrolu. Gledalci so lahko uživali v dih jemajočih plesnih predstavah plesalk in plesalcev akrobatskega rokenrola, ki so že tako odličnemu razpoloženju dodali piko na i. Z nastopi so tekmovanje popestrile plesalke Plesnega centra TBA. Nastopilo je približno 50 plesalk in plesalcev.

Naslove državnih prvakov so v različnih kategorijah osvojili pari oziroma formacije: