Alba je vodila z 19:34, Efes pa se ji je ob delnem izidu 13:0 že do polčasa skoraj povsem približal.

Tudi košarkarji Monaca so (zaradi poraza Albe) že pridobili vstopnico za končnico, potem ko so v gosteh s 63:72 premagali Olimpio Milano. V tretji četrtini je Olimpia v devetih minutah dosegla le tri točke (vse s prostih metov), ob delnem izidu 1:20 so gostje ušli predaleč.

Mike James je nekdanjemu klubu nasul 19 točk, zbral je tudi 7 podaj.

Panathinaikos je s 87:86 premagal Real, ki mu nista pomagali trojki Sergia Llulla in Thomasa Heurtela v zadnjih treh sekundah.

Žalgiris, ki ga vodi Jure Zdovc, gostuje pri Baskonii. Foto: EPA

Tudi Bavarci dvignili vstopnico za končnico
Žan Mark Šiško je dosegel 8 točk, štiri podaje in skok za Bayern, ki si je kot zadnji zagotovil nastop v končnici. Crvena zvezda je bila pred 6.000 gledalci v Audi Domu popolnoma nemočnia. Najboljši strelec tekme je bil Augustine Rubit, ki je prispeval 22 točk.

Baskonia je ugnala Žalgiris s 96:79. Za varovance Jureta Zdovca je bil usoden prvi polčas, ko so zaostali za 30 točk.

Vodilna Barcelona je v Pireju izgubila proti drugouvrščenemu Olympiacosu (73:66). Grki so drugi polčas dobili s 40:26.

33. krog:
PANATHINAIKOS - REAL MADRID
87:86 (22:11, 19:21, 18:22, 28:32)
Papajanis 18 in 10 skokov, Papapetru 15; Heurtel 18.

73:66 (13:19, 20:21, 18:8, 22:18)
McKissic 20, Vezenkov 13; Sanli 13, Mirotić 11.

BASKONIA - ŽALGIRIS
96:79 (35:15, 22:25, 20:10, 19:29)
Enoch 18, Giedraitis 17; Lekavičius 20.

BAYERN - CRVENA ZVEZDA
82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14)
Rubit 22, Thomas 16, Jaramaz 12, Šiško 8 (2/4 za dve, 1/1 za tri) v 24 minutah; Kalinić 12, Mitrović 11.