Sorodna novica Drugič zapored v finalu Cedevita Olimpija in Helios Suns
Finale v mariborski Lukni si je ogledal tudi nekdanji nogometaš in nekdanji športni direktor NK-ja Maribor, Zlatko Zahović. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljanski košarkarji so tako osvojili še 22. naslov pokalnega zmagovalca v samostojni Sloveniji, s tem pa preprečili, da bi Domžalčani osvojili svojega drugega oziroma prvega po letu 2007, ko so v finalu s 77:70 ugnali takratno Union Olimpijo.

To je bila sicer tudi ponovitev lanskega finala, v katerem so zmaji na Kodeljevem slavili z 99:80. Cedevita Olimpija je v letošnji sezoni tako osvojila že drugo lovoriko, potem ko je septembra v Škofji Loki z zmago prav nad Helios Sunsi (112:85) dvignila slovenski superpokal.

Ljubljančani na odmor s +5
V prvi četrtini obračuna sta bili ekipi izenačeni, šele v zaključku je Josh Adams s košem iz obrata in prostim metom po osebni napaki Dennisa Tunstalla poskrbel za vodstvo Ljubljančanov (14:17). Čeprav so ti na uvodu drugega polčasa pobegnili za pet točk, so jih Domžalčani ujeli (24:24), nato pa je varovancem Jurice Golemca prek Yogija Ferrella, Zorana Dragića in Mirka Mulalića uspel delni izid 10:3. Alen Omić je z dvema zadetima prostima metoma poskrbel za najvišjo prednost v prvem polčasu (+9; 27:36). Helios je do odmora zaostanek stopil na dva koša, trojko je najprej zadel Blaž Mahkovic, s polrazdalje še Tibor Mirtič, izid ob polčasu je postavil Niko Bačvić (33:38).

Prednost iz prvega polčasa je zmajem zadostovala
V tretji četrtini so se Domžalčani večkrat približali Ljubljančanom na štiri točke zaostanka, a so ti vsakič našli odgovor in niso dovolili priključka. Prednost, ki so si ji priigrali v drugi polovici prvega polčasa, je bila dovolj udobna za razmeroma mirno nadaljevanje. Sredi zadnje četrtine je Mulalić zadel trojko, prednost je odtlej le še rasla. Z metom prek glave jo je najprej povišal Amar Alibegović, s polaganjem je Ferrell poskrbel za +12 (57:69). Trener Sunsov Dejan Jakara je kmalu zatem zahteval minuto odmora, ki pa ni prinesla bistvenih sprememb v razmerju moči na parketu. Edo Murić je s prostima metoma svoji ekipi 45 sekund pred koncem finala prinesel najvišjo prednost (66:80), proslavljanje v ljubljanskem taboru se je lahko začelo.