Andrej Ševčenko Foto: Reuters

In bolj ko sem gledal, manj sem razumel. Razjedalo me je od znotraj. Sredi noči sem se zbudil ves prepoten. V postelji sem kričal. Trajalo je tri mesece, počutila sem se kot talec Carigrada. Kot da sem v zaporu, okoli mene pa stojijo pazniki v rdečih majicah in držijo pokal.

Nekdanji ukrajinski nogometaš Andrej Ševčenko je v svoji biografiji zapisal, kako je doživljal finale Lige prvakov leta 2005 v Carigradu. AC Milan je ob polčasu vodil s 3:0, Liverpool pa je v razmiku šestih minut izenačil in izsilil podaljšek in streljanje enajstmetrovk, pri katerih je krajšo potegnil AC Milan. Ševčenko je zastreljal enajstmetrovko v peti seriji, poljski vratar Jirzy Dudek je strel ubranil in tekme je bilo konec.