Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

STA
0 03.01.2024 21:38:23

Real Madrid začasno sam na vrhu španske lige

profimedia
Nogometaši madridskega Reala so v današnji tekmi 19. kroga španske lige premagali Mallorco z 1:0 in začasno na vrhu lestvice prišli do treh točk naskoka. Najbližja zasledovalca, Girona in madridski Atletico Jana Oblaka, sta tekmo tega kroga začela danes zvečer ob 21.30.

Pred začetkom sredinih obračunov 19. kroga sta bila Real in Girona izenačena na vrhu s po 45 točkami, Atletico je imel 38 točk, toliko kot četrta Barcelona.

Real se je za zmago proti 14. ekipi la lige pošteno namučil. Kljub izraziti terenski premoči so domači navijači zaman čakali na zadetek vse do zadnjega dela tekme. Takrat je madridsko ekipo rešil Antonio Rüdiger, ki je v polno zadel v 78. minuti, pred tem je Joselu zadel okvir vrat Mallorce. Ta je v zadnjih 15 minutah sicer zaigrala pogumneje, a ni mogla priti do preobrata.

V preostalih današnjih tekmah je Granada z 2:0 premagala Cadiz, Celta pa je dosegla pomembno zmago v boju za obstanek, z 2:1 je ugnala Betis. Zvečer bo še dvoboj Girona - Atletico Madrid.

Že v torek je Getafe izgubil proti Rayu Vallecanu z 0:2, Real Sociedad in Alaves sta igrala 1:1, Valencia pa je premagala Villarreal s 3:1. Krog se bo končal v četrtek, pari pa so Osasuna - Almeria, Sevilla - Athletic Bilbao in Las Palmas - Barcelona.