Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

gabriela anamaria goltes Ekipa24.si

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

0 23.07.2023 16:05:51

Težave favoriziranih Švedinj in Nizozemk

Na nedeljskih tekmah svetovnega prvenstva v nogometu za ženske so olimpijske podprvakinje Švedinje v Wellingtonu v skupini G ugnale Južnoafriško republiko tesno z 2:1, svetovne podprvakinje Nizozemke pa Portugalke z 1:0. Francija in Jamajka sta se razšli brez golov.

Švedinjam je zmago šele v 90. minuti zagotovila Amanda Ilestedt, še pred tem pa so favorizirane Skandinavke celo lovile zaostanek, preden je Fridolina Rolfo v 65. minuti izenačila. Južnoafričanke so namreč povedle v 48. minuti po golu Hildah Magaije.

V skupini G sta še Italija in Argentina, ki se bosta pomerili v ponedeljek v Aucklandu.

Srebrne z zadnjega svetovnega prvenstva Nizozemke pa so v Dunedinu na Novi Zelandiji v skupini E premagale Portugalke z 1:0. Ob odsotnosti zvezdnice Vivianne Miedema je zmagoviti zadetek na tekmi že v 14. minuti dosegla Stefanie Van Der Gragt.

Že v drugem krogu Nizozemke čaka obračun z branilkami naslova Američankami, ki so v soboto ugnale Vietnam s 3:0.

Skupina F sta se Francija in Jamajka presenetljivo razšli brez golov. V ponedeljek bosta v isti skupini igrali še Brazilija in Panama.

Značke: nogomet, sp