Golden State prvič po polfinalu Zahoda leta 2007 (Utah) zaostaja v končnici z 0:2 v zmagah. Foto: Reuters

V Sacramentu je odločila že druga četrtina, ki so jo Kingsi dobili z 41:29 in Warriorsom ni več uspelo ujeti, čeprav so v zaključku bili že blizu. De'Aaron Fox je s trojko Kralje povedel v vodstvo s 107:101, na semaforju pa je bilo 2:17 do konca.

Izključitev Greena prikaz nemoči Bojevnikov

Za Sacramento je Fox ob devetih podajah zadel 24 točk, toliko jih je ob devetih skokih vpisal tudi Domantas Sabonis. Nad slednjih je z naletom v prsi grobo osebno napako napravil Draymond Green in bil sedem minut pred koncem izključen. Do takrat je zbral osem točk, imel je še pet podaj in štiri skoke.

Pri Bojevnikih je bil prvi strelec pričakovano Steph Curry z 28 točkami, a je sočasno zadel le 3 od 13 metov za tri točke. Za Golden State je bilo usodnih tudi 22 izgubljenih žog.

Serija se zdaj iz glavnega mesta Kalifornije seli v San Francisco, kjer čaka Bojevnike težko delo, da serijo izenačijo in s tem ohranijo upanje na obrambo naslova prvaka.

Brooklyn je izgubil že šesto zaporedno soočenje v končnici proti Phiadelphii. Bo ob vrnitvi v New York le konec črnega niza za Netse? Foto: Reuters

Embiid blestel v skoku in s podajami

Tyrese Maxey je s 33 točkami popeljal Philadelphio do druge zmage nad Brooklynom, pri čemer je izkoristil strogo podvajanje Netsov nad Joelom Embiidom. Kljub temu je finalist izbora za MVP lige dosegel 20 točk, tako kot tudi Tobias Harris. Slednji je dodal 12 skokov, Embiid pa kar 19 skokov, sedem podaj in tri blokade. Pri Brooklynu je bil najnevarnejši Cam Johnson z 28 točkami.

"Veliko ljudi misli, da predvsem rad mečem na koš. Nimajo prav. Predvsem rad zmagujem. Danes nismo igrali dobro, a smo v drugem polčasu vendarle ugotovili, kako bomo lahko uspešni," je svoj prispevek k zmagi strnil Embiid. "Embiid je odigral zrelo, pomagal je soigralcem. Poleg tega smo se na to tudi pripravljali pred dvobojem," je poudaril trener 76ersov Doc Rivers.

Mrežice so na začetku 2. polčasa povedle s 56:55, a so gostitelji v zadnjo četrtino vseeno šli z prednostjo 68:63. V zadnji četrtini je bil trio Maxey, Harris in Embiid neustavljiv, s čimer je poskrbel za vodstvo z 2:0 v zmagah. Serija se zdaj seli v New York, kjer Netsi upajo, da lahko izenačijo dvoboj s favoriziranimi 76ersi.

Jackson najboljši obrambni igralec lige

Jaren Jackson ml. (Memphis Grizzlies) je bil izbran na najboljšega obrambnega igralca sezone, je sporočilo vodstvo Lige NBA. 23-letni Američan je dobil 56 od možnih 100 prvih mest v glasovanju medijev za skupno 391 točk. Brook Lopez (Milwaukee Bucks) je bil drugi (309 točk, 31 prvih mest), tretji pa Evan Mobley (Cleveland Cavaliers, 101 točka).

Jackson ml. je postal drugi najmlajši s to nagrado po Dwightu Howardu leta 2009. V povprečju je na tekmo dosegel 18,6 točke, 6,8 skoka, podajo in ukradeno žogo. Memphis je bila tretja najboljša obrambna ekipa lige in je končala na drugem mestu rednega dela v Zahodni konferenci.