Igralci Dobovca so imeli veliko dela v polfinalu proti Siliku z Vrhinke, v finalu pa so prikazali imenitno predstavo. Foto: www.futsal.si

Pred začetkom tekme so bila podeljena tudi individualna priznanja za leto 2021. Zlato žogo za najboljšega članskega igralca leta 2021 je prejel Nejc Hozjan, Max Vesel je najboljši mladi igralec do 21 let, Ines Ermenc pa je dobila priznanje za najboljšo članico. Prvič so izvedli tudi finale ženskega pokala, tega so v dvoboju s Celjem z 2:1 dobile igralke Slovenskih goric.

Izjemna predstava Čujca
Dobovec je v finalu prikazal najboljšo predstavo v zadnjem mesecu in pol. Začeli so odločno, Ptujčani pa dokaj nezbrano in premalo agresivno v obrambi. Priložnosti za Dobovec so se vrstile, v 4. minuti je Čujec zadel za 1:0. V 9. minuti je Žiga Čeh povišal na 2:0, to je bil tudi izid polčasa. Ptujčani so bili oslabljeni, na tribuni so bili glavni trener Robert Grdović, prvo ime polfinala Denis Kneževič in vratar Kevin Caf.

Ptujčani so v 25. minuti znižali. Po prekršku Čeha nad Nikolo Badrovim je Borut Ručna izkoristil 6-metrovko. Dobovec je v nadaljevanju izkoriščal nezbrano igro Ptujčanov. Čujec je zabil še v 29. in 33. minuti, piko na i pa postavil v zadnji minuti, ko je skoraj čez celotno igrišče žogo poslal v prazno mrežo.

Najvišja zmaga Dobovca na finalnih tekmah
Dobovec je v dozdajšnjih petih finalih dvakrat ugnal Litijo (1:0 in 4:2), po enkrat pa Oplast (4:0) in Maribor (3:1).

"Vem, da se ponavljam. A sem neizmerno srečen, ker sem to osvojili. Težko obdobje je za nami, zadnjih mesec je bil težek. To so potrjevali tudi izidi, ki jih nismo bili vajeni. Trdo smo trenirali, ni nam šlo, a smo verjeli in se trudili. Precej kritik je bilo, slišali smo jih, a smo bili tiho. V pravi luči smo se pokazali, ko je bilo to treba, in pokazali, da ni ravno tako, kot se je govorilo. Ni lahko petkrat zapored osvojiti pokalnega naslova," je povedal trener Dobovca Kujtim Morina.

Ptujčani v polfinalu izločili Litijo
"Glede na vse težave, ki smo jih imeli, je treba priznati, da je Dobovec zasluženo zmagal. Tudi po prvem polčasu, bilo je 2:0, smo imeli aktiven izid. Ko je Dobovec povedel 3:0, nam je počasi začelo zmanjkovati moči," je dodal Borut Ručna iz tabora poražene ekipe. Hiša daril Ptuj je v tretjem poskusu na finalnem turnirju pokala Terme Olimia prišla v finale.

Ptujčani so v polfinalu na zaključnem turnirju premagali Litijo s 4:2, Dobovec pa je bil po streljanju šestmetrovk s 7:6 boljši od Silika Vrhnike. Po rednem delu je bil izid 2:2, Dobovec je izenačil dobre tri minute pred koncem rednega dela.