Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

sta
sta
0 06.11.2021 16:59:04

POLOM Uniteda v mestnem derbiju! Ronaldov STREL, ki ni zadel cilja, pa je bil RESNIČNO POSEBEN!

Na prvi sobotni tekmi 11. kroga angleškega prvenstva smo v Manchestru videli mestni derbi. Old Traffordu pa je bil City boljši z 2:0 (2:0) in za razliko od mestnega tekmeca, ohranil stik z vrhom lestvice.

Oslabljeni United, pri katerem so zaradi različnih razlogov manjkali Raphael Varane, Paul Pogba in Edinson Cavani, je po pričakovanju prepustil pobudo tekmecem, ki so premoč kronali že v sedmi minuti, in sicer s precejšnjo mero sreče. Joao Cancelo je poslal predložek z leve strani, pred vrati pa je nespretno posredoval Eric Bailly, ki je premagal svojega vratarja Davida De Geo.

Ta je sicer preprečil, da City že sredi prvega polčasa ni imel višje prednosti. Po lepem poskusu Cristiana Ronalda, ki pa je z volejem vendarle streljal preveč po sredini gola, so gosti spet povsem prevzeli pobudo, izvedli pritisk in domači se lahko le španskemu vratarju zahvalijo, da je vse do končnice prvega dela ostalo pri izidu 0:1. Toda ta Portugalčev poskus je bil na nek način resnično nekaj posebnega, šlo je namreč za edini Unitedov strel v okvir vrat na celotnem srečanju! Da, tako nebogljeni so bili domačini v dvoboju z velikim rivalom.

Najprej je čudežno ubranil strel Gabriela Jesusa iz neposredne bližine, uspešen pa je bil tudi pri dveh poskusih Joaa Cancela, strelu Kevina De Bruyneja in vnovičnem nespretnem posredovanju svojih branilcev, ko bi ga kmalu premagal Victor Lindelöf.

V zadnjih trenutkih prvega dela pa je vendarle spet klonil. Razpoloženi Cancelo je vnovič podal z leve strani, neodločna Harry Maguire in Luke Shaw sta dopustila, da je žoga na drugi vratnici prišla do Bernarda Silve, po njegovem strelu pa tudi Španec ni najbolje posredoval, tako da se je žoga znašla za njegovim hrbtom.

Na začetku drugega dela je domači trener Ole Gunnar Solskjaer v slačilnici pustil Baillyja, v igro pa poslal Jadona Sancha. Napadalnejša formacija gostiteljev pa ni prinesla sprememb na igrišču. United je bil še naprej nemočen, City pa precej konkretnejši in nevarnejši, imel je še nekaj priložnosti, Phil Foden je v 81. minuti zadel vratnico. Gosti so bili prepričljivo boljši v vseh statističnih podatkih.

Po tem porazu je še bolj negotova postala prihodnost Oleja Gunnarja Solskjaerja na klopi Uniteda.