Jose Antonio Magnabosco se je izkazal z golom in podajo v zadnji tretjini. Foto: www.alesfevzer.com

Vzdušje v polni dvorani na Ledarski 4 je bilo imenitno. Zbralo se je kar 3950 gledalcev.

Odlični vratar Asiaga Gianluca Vallini se je poškodoval v 50. minuti četrtkove tretje tekme. Na četrti tekmi je bil med vratnicama Luca Stevan, ki se je nekajkrat izkazal. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 29:39.

Logar hitro izničil zaostanek
Gostje so povedli v 7. minuti, ko je Oscar Fröberg še uspel odbiti strel Anthonyja Salinitrija, a je plošček v prazno mrežo potisnil Steven Iacobellis. Železarji so se hitro zbrali in izenačili v 12. minuti, ko je branilec Miha Logar z desne strani mojstrsko poslal plošček pod prečko.

Eetu Elo je v prvi akciji druge tretjine poskrbel za edino vodstvo Jeseničanov na četrti tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

Fröberg ubranil kazenski strel
V 29. sekundi druge tretjine so Italijani izgubili plošček v obrambni tretjini. Eric Pance je lepo zaposlil Eetuja Ela, ki je poslal plošček med nogama vratarja Stevana v mrežo. Podmežakla je bila na nogah, prvič je zadišalo po naslovu. V 28. minuti je Logar nepravilno zaustavil Salinitrija pri prodoru. Sodniki so se presenetljivo odločili za kazenski strel. Salinitri ni uspel ukaniti odličnega Fröberga. Po pol ure igre je Michele Marchetti po podaji Iacobellisa izenačil na 2:2. V 37. minuti je Luka Ulamec prejel štiri minute kazni zaradi igranja z visoko palico.

Salinitri in Magnabosco zrežirala zmago Asiaga
Pritisk Asiaga so Jeseničani zdržali tudi na začetku zadnje tretjine. Eric Pance je zapravil priložnost s 3:2, še lepšo pa nato Jure Sotlar, izid se ni spremenil.

4000 gledalcev v Podmežakli je pripravilo izjemno vzdušje. Vsi so pričakovali prvi naslov v Alpski ligi in navijali so tudi po porazu. Foto: www.alesfevzer.com

V 54. minuti je Jose Antonio Magnabosco močno streljal, plošček je odbil Fröberg, Salinitri pa ga je poslal v mrežo. Le 42 sekund po vodstvu je veliko napako naredil Stefano Giliati, ki je poslal plošček na tribuno. Jeseničani so pritisnili, a niso uspeli izenačiti. Minuto in pol pred koncem tekme je trener Nik Zupančič poklical Fröberga na klop. Pritisk s šestimi igralci se ni obrestoval. Italijani so prišli do ploščka in Magnabosco je zatresel prazno mrežo.

Zupančič: V tej seriji ni več skrivnosti
"Asiago je začel zelo agresivno, nismo imeli dovolj hitre reakcije. Zadovoljen sem bil z izidom 1:1 po prvi tretjini. Hitro smo povedli v drugi tretjini, nato pa smo imeli preveč izključitev. Veliko energije smo potrošili. Odločale so malenkosti. Naredili smo napako v zadnji tretjini in Italijani so zadeli. Vložili smo vse, a nismo uspeli nagraditi odličnega občinstva," je povedal trener Nik Zupančič.

Asiago v polni Podmežakli izsilil peto tekmo

"Enkrat smo že zmagali v Asiagu in zdaj moramo še enkrat. Na tretji tekmi smo mi povedli v zadnji tretjini. V tej seriji ni več skrivnosti. Najbolj pomembna je glava, zdaj so vsi igralci utrujeni," je dodal strateg železarjev.

Glavič: Razočaranje je veliko
"Razočaranje je veliko. Premalo je bilo kakovostnih strelov na vrata. Nismo imeli igralcev pred vrati. Že dolgo časa nismo doživeli takega vzdušja. Zahvaliti se moram navijačem. Finale še ni izgubljen, pred nami je še 60 minut. Pritisk bo zdaj na strani Asiaga, saj morajo pokazati najboljšo predstavo pred domačimi igralci. Obramba mora biti na ravni s tretje tekme in to bo dovolj za naslov," je razmišljal kapetan Gašper Glavič.