Šok! Zoki je nepričakovano umrl ...

marko milić Ekipa24.si

Hahaha! Marko Milić svoj skok čez avtomobil ...

0 15.05.2024 22:07:47

Crvena zvezda še drugič v finalu ugnala Partizan - do naslova jo loči še ena zmaga

Košarkarji Crvene zvezde so na drugi tekmi finala regionalne lige Aba v Beogradu premagali Partizan z 80:73 (17:19, 38:38, 61:57). Crvena zvezda tako vodi z 2:0 v zmagah. Tretja tekma bo v nedeljo, ekipi igrata na tri zmage, morebitni četrta in peta pa 21. in 25. maja.

Prvi polčas beograjskega derbija je minil v izenačeni igri, Crvena zvezda je v drugi četrtini povedla s 36:28, toda Partizan je do konca polčasa tekmo postavil v začetno izhodišče.

V tretji četrtini so rdeče-beli znova pobegnili za sedem točk, toda tudi tedaj jim ni uspelo narediti odločilnega koraka, saj so črno-beli v zadnjih deset minut startali le z -4.

Tudi v uvodu zadnje četrtine so bili zvezdaši ves čas v rahli prednosti, so pa gosti vzeli minuto odmora po vodstvu domačih s 70:62 slabih sedem minut pred koncem. Novo minuto so vzeli tudi dve minuti pred koncem, ko je domača ekipa vodila že s 75:67.

Po tej je Crvena zvezda prišla tudi na +10, po prostem metu Branka Lazića na +11, ta pa je natančno izvajal proste mete tudi v zadnjih trenutkih in tako ohranjal prednost za drugo zmago.

Pri zvezdi je Nemanja Nedović dosegel 21 točk, pri Partizanu, ki je iz igre metal le 38-odsotno ter imel le osem asistenc, so trije košarkarji dosegli po 11 točk, z 12 pa je bil najboljši Jaleen Smith.