Kanadčan Cameron Alexander je s štartno številko 39 presenetil vse in si zagotovil zmago, ki si jo je delil s Švicarjem Nielsom Hintermannom. Foto: Reuters

Odstop: Sundin, Thompson

Čeprav Niels Hintermann, 26-letni alpski smučar iz Bülacha, na progi Olympiabakken ni razvil najvišje hitrosti, je v tehničnem delu nadoknadil hitrost. Odločilno prednost si je priboril v srednjem delu proge, v katerem je pridobil dobro desetinko sekunde in mu jo je v spodnjem delu uspelo zadržati do cilja.

Delno gre tudi za slovensko zmago
Za nekdanjega člana smučarskega kluba Kranjska Gora (njegova mati je Slovenka Sonja Hladnik) je bila to prva zmaga v svetovnem pokalu po 13. januarju 2017, ko je slavil v kombinaciji v Wengnu. 18. decembra lani je na smuku v Val Gardeni osvojil tretje mesto, tokrat je na Norveškem stopil kar na najvišjo stopničko, na kateri mu je družbo delal Kanadčan Cameron Alexander.

Ni mogel verjeti, ko je videl številko 1
Alexander je do zdaj blestel zgolj v evropskem pokalu, tokrat pa s številko 39 senzacionalno dosegel enaki čas kot Hintermann: "Zdi se nekoliko nadrealistično. Ko sem videl na zaslonu številko ena, je bilo noro, sprva nisem mogel verjeti. Sem presenečen, a tudi ne. Trdo sem delal za to."

Nastop Nielsa Hintermanna v Kvitfjellu

Kilde ostaja vodilni smukač sezone
S tretjim mestom se je moral torej zadovoljiti Mayer, ki je lovil drugo zmago v letošnji sezoni, potem ko je na najvišjo stopničko stopil po smuku v Lake Louisu novembra. Storil je vse, kar je lahko, ugnal je velika tekmeca Beata Feuza (4. mesto) in Aleksandra Aamodta Kildeja (5.), toda za zmago je bil 12 stotink prepočasen. Kilde je tako obdržal vodstvo v smukaškem seštevku za svetovni pokal, toda razlike med prvimi tremi so minimalne, do konca sezone pa še dva smuka.

Kline po napaki brez vidne uvrstitve
Od Slovencev je bil še najboljši Miha Hrobat na 41. mestu. Po dobrih predstavah na treningih so v slovenskem taboru največ pričakovali od Boštjana Klineta, ki se je po strmini spustil s štartno številko 24, a je hitro naredil večjo napako (na skoku je doskočil na notranjo smučko) in ciljno črto prečkal z zaostankom dveh sekund in 33 stotink. Še štiri stotinke počasnejši je bil Martin Čater s štartno številko 12. Oba sta ostala brez točk, prav tako tudi Nejc Naraločnik, ki je bil 60.

Koštomaja ne skrbi Kline, ampak preostali
"Žal se je Boštjanu zgodila napaka, preostale dele pa je odpeljal tako, kot je treba, in je imel zelo dobre čase. Jutri je nov dan, Boštjan se dobro smuča in me ne skrbi, da se ne bi zbral. Preostali pa so še nekaj dolžni in upam, da jih tale brca v rit od danes malce prebudi," je iz Norveške sporočil slovenski trener Grega Koštomaj.