353 ogledov

Juvan povedla proti tretji nosilki, nato ji je ponagajal hrbet

Kaja Juvan Epa
Slovenska teniška igralka je doživela poraz v 2. krogu OP Francije.

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je izpadla v drugem krogu odprtega prvenstva Francije v Parizu. Izločila jo je tretja nosilka in četrta igralka lestvice WTA, Španka Paula Badosa. Ta je po dveh urah in 17 minutah slavila s 7:5, 3:6 in 6:2.

Juvanova je pred tretjim nizom zaradi bolečin v hrbtu potrebovala zdravniško pomoč, kljub temu je dobila uvodno igro odločilnega niza, tekmici je odvzela servis. A kasneje se je vse težje premikala po igrišču, do konca dvoboja osvojila le še eno igro in tako končala svoj nastop v Parizu.

Enaindvajsetletna Juvanova, 68. na lestvici WTA, je začela dvoboj s servisom in povedla s 15:0 in 30:15, po drugem izenačenju pa je Španka dobila dve točki v nizu in Slovenki odvzela servis.

Po vodstvu Španke s 3:1 je Juvanova v peti igri prvega niza po daljši izmenjavi udarcev izkoristila napako Badose, ki je šla na mrežo, in z dobro merjenim udarcem prišla do znižanja na 2:3. Kasneje je tekmica povedla že s 5:2, a se borbena Slovenka ni predajala in je izid izenačila na 5:5.

Vendar je Juvanova nato še tretjič izgubila svoj servis, v 12. igri pa na servis tekmice dobila le eno točko in Španka je osvojila niz s 7:5.

Kaja Juvan | Avtor: Epa Epa

Juvanova je s servisom odprla drugi niz, le da je tokrat za razliko od uvodnega povedla. V vodstvu je ostala tudi po tretji igri niza. V šesti je dobila igro na servis tekmice in povedla s 4:2. Igrala je vse bolj sproščeno in je ne le vzpostavila ravnotežje na igrišču, ampak prišla tudi do pobude ter vodstva s 5:2. V deveti Juvanova ni izkoristila dveh žogic za osvojitev niza in Španka je izenačila, tretjo priložnost pa je Juvanova izkoristila in odločitev o zmagovalki prenesla v tretji niz.

Pred njim je Juvanova zaprosila za zdravniško pomoč zaradi bolečin v hrbtu. Po nekajminutnem premoru, ko ji zdravnica pravzaprav ni mogla veliko pomagati, je odločno nadaljevala in po sedmih minutah odvzela servis tekmici za 1:0.

Šest minut pozneje ji je tekmica vrnila z isto mero za 1:1 ter nato dobila tretjo servisno igro brez izgubljene točke. Španka je dobila krila in brez izgubljene točke osvojila tudi servisno igro Juvanove za 3:1. Šele v dolgi in izenačeni četrti igri se je Juvanova znova vrnila, a je Badosi vendarle uspelo povesti s 4:1.

Slovenska igralka, ki se je vse težje premikala po igrišču, je nato znižala zaostanek po šesti igri, sedmo pa je Badosa znova dobila brez izgubljene točke in Juvanovo dokončno ugnala nato v naslednji igri.

Juvanova, še v soboto je izgubila v finalu turnirja v Strasbourgu, je v uvodnem nastopu na OP Francije med posameznicami po malo manj kot dveh urah izenačenega boja premagala rusko kvalifikantko Oksano Selehmetovo s 7:5, 7:6 (4).