[3137,2]
207580

Klose: “Bayern je s Kanom ponovno dobil odličnega napadalca, njegova tehnika je neverjetna”

Avtor: Urban Kolman
31. 10. 2023, 08.46

Bayern v desetem krogu nemškega prvenstva čaka prvi Der Klassiker sezone. Bavarci bodo gostovali na Signal Iduna Parku. Aktualni prvaki po dobri četrtini sezone presenetljivo niso na prvem mestu. Tam je po devetih tekmah Bayer Leverkusen, ki je sezono pod vodstvom Xabija Alonsa odprl v odlični formi in ima osem zmag ter en neodločen izid. Dodatna skrb za Bavarce odsotnost Joshue Kimmicha, ki bo derbi izpustil zaradi rdečega kartona proti Darmstadtu.

Dodatne težave Bavarcem povzroča tudi nejasnost okoli tekme DFB pokala proti Saarbrücknu. Obračun je pod velikim vprašajem zaradi razmočenega igrišča. Nemška zveza je končno odločitev, ali bo tekma v sredo odigrana prestavila na torek. Želja Bayerna je, da se obračun odigra.

Kljub težavam bodo Bavarci na srečanju favoriti, saj Dortmund Bayerna v ligi ni premagal že vse od novembra 2018, ko so doma slavili s 3:2. V lanski sezoni je na Signal Iduna Parku do 95. minute kazalo na zmago Bayern, ko je v zaključku tekme obračun izenačil veteran Anthony Modeste.

Pomembno vlogo za aktualne prvake bo zagotovo igral angleški napadalec Harry Kane, ki je v odlični formi. Njegove predstave so si prislužile tudi pohvale s strani legende kluba Miroslava Kloseja, ki je o angleškem kapetanu dejal: “S Kanom ima Bayern ponovno napadalca, ki ti zagotavlja zadetke. Njegova tehnika pri zaključkih je neverjetna. Všeč mi je kako močno in natančno udari žogo. Prav tako se odlično razume z Leroyem Sanejem.”

Tridesetletnik je v nemškem prvenstvu zbral že 12 zadetkov in 5 podaj. V časih, ko je igral za Tottenham, se je navijačem prikupil tudi zaradi učinkovitosti na največji tekmi londonskega kluba proti rivalom Arsenalu. Kane je na 17 srečanjih dosegel kar 14 zadetkov in zato mu doseganje zadetkov na največjih tekmah ni tuje. Še dodatna skrb za črno-rumene je tudi dejstvo, da ima Anglež proti njim odličen izkupiček. Na 4 tekmah v evropskih tekmovanjih je Dortmundu zabil 4 zadetke.

Der Klassiker: Borussia Dortmund – Bayern v soboto ob 18.25 na Šport TV 1

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več