Marcus Rashford je izenačil na 1:1. Napadalec je povzročal ogromne težave obrambi Barcelone. Foto: EPA

Ekipi sta se srečali na finalnih tekmah Lige prvakov v letih 2009 in 2011, obakrat je bila boljša sijajna generacija Barcelone pod vodstvom Pepa Guardiole (2:0 in 3:1). Katalonci se niso prebili v osmino finala najelitnejšega klubskega tekmovanja v letošnji sezoni, Bayern in Inter sta bila boljša. Zdaj želijo osvojiti Evropsko ligo, kar jim lani ni uspelo, saj jih je v četrtfinalu izločil poznejši zmagovalec Eintracht iz Frankfurta.

Raphael Varane je vseskozi stal poleg Roberta Lewandowskega, ki ni mogel sprejeti žoge v kazenskem prostoru. Foto: EPA

United je v Premier ligi na tretjem mestu, za vodilnim mestnim tekmecem Cityjem pa zaostaja le še pet točk.

Raphael Varane je zelo dobro pokrival Roberta Lewandowskega, ki ni imel veliko prostora v kazenskem prostoru. V 28. minuti so zapretili rdeči vragi. Bruno Fernandes je v kazenskem prostoru zaposlil Wouta Weghorsta, njegov strel pa je Marc-Andre ter Stegen dobil. Šest minut zatem je imel priložnost tudi Marcus Rashford, a ni uspel ukaniti ter Stegna.

Pedri zapustil zelenico že pred odmorom
Jordi Alba je imel najlepšo priložnost za Katalonce v prvem polčasu, v 37. minuti je streljal z leve strani, David de Gea pa je bil na pravem mestu. Štiri minute pred odmorom se je poškodoval Pedri, zamenjal ga je Sergi Roberto.

Eric ten Hag in Xavi Hernandez se bosta znova srečala naslednji četrtek na Old Traffordu. Foto: EPA

Alonso z glavo poskrbel za vodstvo Barce
V 50. minuti je Raphinha podal iz kota, na daljši vratnici pa je Marcos Alonso z glavo tik ob vratnici poslal žogo v mrežo. Fred in Tyrell Malacia sta ga zelo slabo pokrila.

Rashford presenetil slabo postavljenega ter Stegna
Veselje na tribunah je trajalo le dve minuti. Fred je na desni strani lepo zaposlil Rashforda, ki je ušel Alonsu in ob bližnji vratnici presenetil še ter Stegna. Nemški vratar se ni izkazal, pričakoval je podajo v sredino in moral je pobrati žogo iz mreže.

Kounde zatresel lastno mrežo
Po uri igre so rdeči vragi povedli. Po podaji iz kota je Rashford na desni strani preigral Raphinho in podal pred vrata, kjer je Bruno Fernandes s peto preusmeril žogo, Jules Kounde pa jo je poslal v lastno mrežo.

Raphinha je izenačil na 2:2 in poskrbel za napeto povratno tekmo na Old Traffordu. Foto: EPA

Predložek Raphinhe presenetil de Geo
Četrt ure pred koncem je Raphinha z desne strani poslal predložek pred vrata, Lewandowski je skušal preusmeriti žogo, a mu je ušla med nogama in presenetila tudi vratarja de Geo, ki ni uspel posredovati.

Vratnica rešila United tri minute pred koncem
V zadnjih minutah so Katalonci silovito pritisnili. Pet minut pred koncem so gostitelji zahtevali najstrožjo kazen, ko je Sergi Roberto z glavo zadel Freda v roko. Najbolj vroče je bilo pred vrati Angležev v 87. minuti, ko se je v veliki gneči pred vrati žoga od Casemira odbila v vratnico. V nadaljevanju akcije je Ansu Fati z volejem streljal preveč po sredini vrat in de Gea je bil na pravem mestu.

Sir Alex Ferguson je obiskal Camp Nouu, kjer je 26. maja 1999 osvojil Ligo prvakov. Foto: EPA

Barcelona, ki je na 21 tekmah v španskem prvenstvu prejela le sedem zadetkov, je imela tokrat ogromne težave. Obeta se izjemno napeta tekma naslednji četrtek ob 21.00 na Old Traffordu.

Capaldo zagotovil minimalno prednost Salzburgu
Salzburg je premagal Romo z 1:0. Benjamin Šeško ni dobil priložnosti za nastop in je vse srečanje presedel na klopi. V 73. minuti je Bryan Cristante z glavo zadel vratnico. Dve minuti pred koncem je Nicholas Capaldo neoviran z glavo zatresel mrežo po natančni podaji Strahinje Pavlovića.

Nantes odnesel ugoden izid iz Torina
Juventus je le remiziral z Nantesom (1:1). Stara dama je povedla v 13,. minuri, ko je Angel di Maria poslal natančen predložek na daljšio vratnico, kjer je Federico Chiesa z glavo podal do Dušana Vlahovića, ki je z levico zatresel mrežo.

Gostitelji so bili zadovoljni z minimalno prednostjo, potem pa so po uri igri doživeli hladno prho. Francozi so izvedli protinapad. Mostafa Mohamed je zaposlil Ludovica Biasa, ki je stekel sam proti vratom in z levo nogo zabil žogo pod prečko. Wojciech Szczesny je bil popolnoma nemočen.

Ludovic Blas je šokiral Juventus. Foto: EPA

Neverjetna smola Chiese
V 62. minuti je Chiesa streljal z leve strani, žoga je najprej zadela prečko, se od golove črte odbila v vratnico in končala nazaj v polju. Gostitelji so zahtevali zadetek, a je Joao Pinheiro takoj pokazal, da žoga ni prečkala golove črte. Pet minut zatem je razigrani di Maria s kota zavrtinčil žogo proti vratom in zadel prečko. Večkrat je bilo še vroče pred vrati gostov.

V 97. minuti se je vmešal videosdonik, ki je preveril igranje z roko. Gleison Bremer je z glavo zadel Fabiena Centonzeja v roko. Glavni sodnik Pinheiro si je ogledal posnetek ob stranski črti in ugotovil, da se je Bremer naredil prekršek pred strelom in gostitelji so ostali brez najstrožje kazni.

Evropska liga, šestnajstina finala, prve tekme:
BARCELONA – MANCHESTER UNITED 2:2 (0:0)
Alonso 50., Raphinha 76.; Rashford 53., Kounde 59./ag

Barcelona: ter Stegen, Kounde, Araujo, Marcos Alonso (67./Christensen), Jordi Alba (67./Balde), F. de Jong, Pedri (41./Sergi Roberto), Kessie (67./Fati), Raphinha (83./Ferran Torres), Lewandowski, Gavi.

Man. United: de Gea, Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia, Casemiro, Fred, Sancho (82./Garnacho), Fernandes, Rashford, Weghorst.

Sodnik: Maurizio Mariani (Italija)

ŠAHTAR – RENNES 2:1 (2:0)
Kriskiv 11., Bondarenko 45./11-m; Toko Ekambi 59.
(v Varšavi)

AJAX – UNION BERLIN 0:0

SALZBURG – ROMA 1:0 (0:0)
Capaldo 88.
Šeško (Salzburg) je sedel na klopi.

Salzburg: Köhn, Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer, Gourna-Douath, Seiwald, Capaldo, Sučić (82./Gloukh), Fernando (60./Adamu), Okafor (83./Koita).

Roma: Rui Patricio, Mancini, Smalling, Roger Ibanez, Zalewski, Cristante, Matić, El Shaarawy, Dybala (46./Celik), Pellegrini (74./Wijnaldum), Abraham (74./Belotti).

Sodnik: Glenn Nyberg (Švedska)

JUVENTUS - NANTES 1:1 (1:0)
Vlahović 13.; Blas 60.

Juventus: Szczesny, de Sciglio (73./Cuadrado), Danilo, Bremer, Alex Sandro, Fagioli (63./Kostić), Paredes (63./Locatelli), Rabiot, di Maria (73./Soule), Vlahović (86./Kean), Chiesa.

Nantes: Lafont, Coco (77./C. Traore), Castelletto (88./Guessand), Andrei Girotto, Pallois (83./Corchia), Centonze, Sissoko, Chirivella (77./Mollet), Moutoussamy, Blas, Mostafa Mohamed (77./Mollet).

Sodnik: Joao Pinheiro (Portugalska)

SPORTING LIZBONA - MIDTJYLLAND 1:1 (0:0)
Coates 94.; Ashour 77.

BAYER LEVERKUSEN - MONACO 2:3 (0:1)
Diaby 48., Wirtz 59.; Hradecky 9./ag Diatta 74., Disasi 92.

SEVILLA - PSV EINDHOVEN 3:0 (1:0)
En Nesyri 45., Ocampos 50., Gudelj 55.

Povratne tekme bodo 23. februarja.

V osmino finala so že uvrščeni: Arsenal, Betis, Fenerbahče, Ferencvaros, Feyenoord, Freiburg, Real Sociedad in Union St. Gilloise.

Konferenčna liga, šestnajstina finala, prve tekme:
QARABAG – GENT 1:0 (0:0)
Leandro Andrade 78.
Šejdajev (Qarabag) je v 52. minuti zapravil 11-m.

TRABZONSPOR – BASEL 1:0 (0:0)
Stryger Larsen 65.

BRAGA – FIORENTINA 0:4 (0:1)
Jović 45., 60., Cabral 79., 90.
RK: Tormena 55./Braga

BODÖ/GLIMT – LECH POZNANJ 0:0
Žugelj (Bodö Glimt) je igral od 70. minute.

Igor Thiago 9.

V osmino finala so že uvrščeni: Basaksehir, West Ham, Villarreal, Nice, AZ Alkmaar, Djurgarden, Sivasspor in Slovan Bratislava.