Urška Žigart Špela Kern Demi Vollering Dirka po Baskiji Dirka po Baskiji

Nedelja, 15. 5. 2022, 15.40

Dirka po Baskiji (ženske)

Popolna prevlada Nizozemke v Baskiji, Urška Žigart najboljša Slovenka

Demi Vollering | Demi Vollering je zagospodarila na prvi ženski izvedbi Dirke po Baskiji. | Foto Reuters

Demi Vollering je zagospodarila na prvi ženski izvedbi Dirke po Baskiji.

Nizozemska kolesarka Demi Vollering (SD Worx) je popolnoma zagospodarila na prvi ženski Dirki po Baskiji. Zmagala je v vseh treh etapah in bila na koncu v skupnem seštevku za 47 sekund hitrejša od rojakinje Pauliene Rooijakkers (Canyon/SRAM Racing). Na dirki sta nastopili dve Slovenki, Urška Žigart (BikeExchange – Jayco) je preizkušnjo končala na 19., Špela Kern (Massi – Tactic Women Team) pa na 22. mestu.

"To je bila krasna, dobro organizirana, pa tudi precej zahtevna dirka, seveda zame še toliko lepša, ker sem dobila vse tri etape," je bila danes v cilju prve ženske izvedbe Dirke po Baskiji v San Sebastianu vesela 25-letna nizozemska zmagovalka. "To je dobra spodbuda za Tour, ki je seveda vrhunec naše sezone," je še dodala Volleringova, trenutno druga kolesarka s svetovne lestvice Mednarodne kolesarske zveze.

Tretje mesto v skupnem seštevku je zasedla Američanka Kristen Faulkner (BokeExchange – Jayco), za zmagovalko je nabrala minuto in sedem sekund zaostanka. Američankina ekipna kolegica Urška Žigart pa je bila najboljša Slovenka na dirki. Zasedla je 19. mesto v skupnem seštevku, za Volleringovo je zaostala pet minut in 57 sekund. Druga slovenska kolesarka na dirki Špela Kern je bila 22. s šestimi minutami in 53 sekundami zaostanka za zmagovalko.