Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 03.02.2024 18:24:33

Razlika med Bayerjem in Bayernom ostaja enaka

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna in Bayerna iz Münchna so v 20. krogu nemškega prvenstva zabeležili zmagi, s čimer razlika med vodilnima kluboma ostaja dve točki. Bayer ima 52 točk, Bayern pa 50.

Nogometaši iz Leverkusna so gostovali pri zadnjeuvrščenem Darmstadtu in zanesljivo slavili z 2:0. Oba zadetka za lekarnarje je dosegel Nathan Tella v 33. in 52. minuti. Bayer je imel ves čas pobudo in lepše priložnosti, s tremi točkami pa je ohranil razliko do prvih zasledovalcev.

To so nogometaši Bayerna, ki so imeli na domačem igrišču več težav z Borussio Mönchenglabach. Gosti so na Allianz Areni povedli v 35. minuti, ko je zadel Nico Elvedi, še pred polčasom pa je izenačil Aleksandar Pavlović.

V izenačenem drugem polčasu je Bayern prikazal nekaj več in v 70. minuti po 24. golu v sezoni Harryja Kana tudi povedel. Prednost so varovanci Thomasa Tuchla do konca še povišali prek Matthijsa de Ligta v 86. minuti za končnih 3:1.

Na tretjem mestu je Stuttgart, ki ima po zmagi proti Freiburgu v gosteh z 2:1 še naprej 12 točk zaostanka za vrhom. Stuttgart je od 18. minute igral z nogometašem več na zelenici, še pred tem pa je povedel z 2:0 po golih Deniza Undava v tretji in Chrisa Führicha v sedmi minuti.

Tik pred iztekom prvega polčasa, natančneje v 11. minuti sodnikovega dodatka, je znižal Lukas Kübler, a je bilo to v drugem polčasu ob igralcu manj premalo v lovu na točko. Na končnih 3:1 je v 74. minuti povišal Maximilian Mittelstadt.

Na preostalih današnjih tekmah sta se Bochum in Augsburg razšla z neodločenim izidom 1:1, Werder Bremen pa je v gosteh z 1:0 premagal Mainz. Danes bo še obračun Kölna in Eintrachta iz Frankfurta.

Že v petek je Borussia Dortmund v gosteh pri Heidenheimu igrala 0:0 in je na lestvici četrta s 37 točkami.

Za njo je s 33 točkami Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla. Rdeči biki bodo v nedeljo skušali prekiniti niz treh zaporednih porazov proti Unionu Berlinu. V nedeljo bo še dvoboj Wolfsburg - Hoffenheim.