Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

nu
nu
5 23.01.2022 07:24:22

ZGODOVINSKO! Oblak postavil nov mejnik, Atletico do 91. minute zaostajal, nato pa ... (video)

Nogometaši Seville so v tekmi 22. kroga španske lige presenetljivo igrali le neodločeno 2:2 s Celto iz Viga. A so bili na koncu v drugi ekipi la lige lahko zadovoljni, da so dobili vsaj točko, saj so izgubljali že z 0:2. Atletico Madrid Jana Oblaka pa je zvečer po preobratu premagal Valencio s 3:2.

Sevilla, ki je na drugem mestu lestvice, je tako zapravila priložnost, da bi se začasno še bolj približala vodilnemu Realu iz Madrida. Ta bo tekmo tega kroga z Elchejem igral v nedeljo, za zdaj ima na vrhu 49 točk, Sevilla pa po današnjem spodrsljaju s tekmo več 46.

Nogometaši Seville so sicer podaljšali niz tekem brez poraza na svojem stadionu na 13, a je bila to na koncu slaba tolažba zaradi dveh izgubljenih točk ekipe, ki je realno ostala edini tekmec madridske zasedbe v boju za naslov. Gostje so ob koncu prvega dela dosegli dva gola v le štirih minutah, najprej je zadel Franco Cervi, potem še Iago Aspas.

Odgovor Seville v nadaljevanju je bil sicer podobno hiter: potem ko so gostje zdržali nalete do 71. minute, sta Papu Gomez in Oliver Torres tudi dosegla gola v štirih minutah za 2:2.

V preostalih današnjih tekmah je Villarreal visoko s 3:0 odpravil Mallorco in začasno skočil na šesto mesto. Cadiz pa je v obračunu ekip z dna lestvice premagal Levante z 2:0.

Oblak spisal zgodovino
Atletico Madrid je v večerni tekmi gostil Valencio. Jan Oblak, odigral je celo tekmo za Madridčane, ter soigralci so slabo začeli. Valencia je bila v prvem delu boljša in je premoč tudi kronala z dvema zadetkoma. Yunus Musah v 25. in Hugo Duro v 44. sta poskrbela za trdnih 2:0. Atletico je v nadaljevanju sicer strnil svoje vrste, Matheus Cunha je v 64. minuti tudi znižal, a kazalo je, da mu ne bo uspelo. Potem pa je tik pred koncem tekme izenačil Angel Correa, že globoko v živčnem in razvlečenem sodnikovem dodatku pa je za popoln preobrat poskrbel še Mario Hermoso. Atletico je četrti na lestvici, ima pa 36 točk.

Jan Oblak se je na tej tekmi veselil tudi novega mejnika, saj je v zgodovini španske lige postal šele četrti vratar, ki je v tem tekmovanju vknjižil vsaj 250. nastopov. Absolutni rekorder je legendarni vratar Reala Iker Casillas s 468 nastopi, drugi je Victor Valdes (387 nastopov), tretji pa Gorka Iraizoz (315).

Nedeljski pari so Granada - Osasuna, Real Madrid - Elche, Rayo Vallecano - Athletic Bilbao, Real Sociedad - Getafe in Alaves - Barcelona.

Značke: španija, nogomet