[3194]
224919

Prvaki po bledi podobi v Mariboru: “Vedeti moramo, da se še vedno borimo za čast in naš grb”

Avtor: Blaž Magdič
5. 5. 2024, 07.49

Manj kot teden dni po uradni potrditvi naslova slovenskega državnega prvaka so nogometaši Celja v Mariboru pokazali bledo predstavo. Na zadnjem štajerskem derbiju sezone so vijoličasti slavili s 3:1 in sploh prvič v sezoni premagali grofe.

Hrvaški strateg Damir Krznar je na zelenico praznega Ljudskega vrta poslal nekoliko premešano začetno enajsterico, poizkusil je tudi z eksperimentom s tremi osrednjimi branilci, a načrti gostov so hitro splavali po vodi. V drugem polčasu so novi prvaki le vzpostavili ravnotežje, predvsem v obrambni fazi pa so bili še vedno zelo neprepričljivi.

“Čestitke Mariboru za zasluženo zmago, ne bi radi iskali izgovorov, dejstvo je, da so bili domači zasluženo boljši,” je po tekmi za našo televizijo dejal Tamar Svetlin.

“Res je, da rezultatskega motiva ni več, saj smo že prvaki. Vseeno pa se moramo zavedati, da se borimo za čast in klubski grb. Na prihajajoči tekmi proti Kopru moramo pokazati bistveno več,” je bil realen Svetlin.