Martin Ödegaard je znova navdušil, v letošnji sezoni je dosegel 14 zadetkov v Premier ligi. Foto: Reuters

Trener Arsenala Mikel Arteta je na ponedeljkovi novinarski konferenci poudaril, da se še ne predaja v boju za naslov angleškega prvaka. Računa, da bo Manchester City še izgubil kakšno točko v zgoščenem sporedu, saj igra še v polfinalu Lige prvakov.

Topničarji so v prejšnjih štirih krogih Premier lige osvojili le tri točke. Remizirali so z Liverpoolom (2:2), West Hamom (2:2) in tudi z zadnjeuvrščenim Southamptonom (3:3), v sredo pa jih je Manchester City povozil na stadionu Etihad s 4:1.

Frank Lampard je čestital Mikelu Arteti za zasluženo zmago Arsenala. Foto: Reuters

Črni niz Chelseaja se nadaljuje
Začasnemu trenerju Chelseaja Franku Lampardu ni uspelo zasukati krivulje navzgor. Modri že devet tekem (dva remija in sedem porazov) ne poznajo zmage in so v spodnji polovici lestvice, kar je glede na visoke vložke katastrofalen izkupiček.

Ödegaard unovčil obe podaji Xhake
Že v uvodne četrt ure je Chelsea visel. Kapetan Cesar Azpilicueta je v 5. minuti podal naravnost do Granita Xhake, a je vratarju Kepi Arrizabalagi še uspelo preprečiti zaostanek.

V 18. minuti je Xhaka z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Martin Ödegaard streljal z levo nogo, Kepa je žogo odbil v prečko, a je končala v mreži.

Po pol ure sta glavna akterja ponovila vajo. Xhaka je v kazenskem prostoru opazil Ödegaarda, ki je bil popolnoma neoviran. Z desetih metrov je z levico povišal na 2:0.

Gabriel Jesus je že v 36. minuti dokončno zapečatil usodo Chelseaja. Foto: Reuters

Gabriel Jesus osmešil obrambo Chelseaja
Tri minute zatem je kazalo že na polom Chelseaja. Ben White je z desne strani podal pred vrata. Gabriel Jesus je imel veliko časa, žogo si je lahko zaustavil s prsmi in podal do Xhake. Wesley Fofana je blokiral strel, žoga pa se je odbila do Jesusa, ki jo je pospravil v mrežo z desno nogo.

Obramba Chelseaja je bila obupna, igralci so motili drug drugega in stali daleč od nogometašev Arsenala. Lampard je le nemočno sedel na klopi. Na začetku drugega polčasa je vstopil junak finala Lige prvakov pred dvema letoma v Portu Kai Havertz. V garderobi je ostal Pierre-Emerick Aubameyang, ki je daleč od stare forme, ko je tresel mreže v dresu Arsenala.

Noni Madueke je dosegel edini zadetek za modre, ki so daleč od stare slave. Foto: Reuters

Madueke dosegel častni zadetek za modre
V drugem polčasu je Arsenal precej znižal ritem. Mateo Kovačić je v 65. minuti z diagonalno podajo zaposlil Nonija Maduekeja, ki je z levo nogo postavil končni izid.

City lahko že v sredo znova prevzame vodstvo
Pred Manchester Cityjem, ki ima dve tekmi manj, ima Arsenal zdaj dve točki prednosti. Topničarji lahko prvo mesto izgubijo že v sredo, če City na preloženi tekmi 28. kroga doma premaga West Ham.