123212

Kopitarjevi kralji pospravili morske pse

Avtor: Marko Premrl
11. 4. 2021, 08.37

Anže Kopitar je tokrat z Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL na kalifornijskem derbiju s 4:2 premagal San Jose Sharks. Po prvi tekmi v San Joseju, ki so jo dobili gostitelji s 5:2, so tokrat zmago odnesli kralji; Kopitar je v statistiko v slabih 21 minutah na ledu vpisal podajo.

Pri kraljih je kar trojica igralcev dosegla gol in podajo; najbolj razigrani so bili Jeff Carter, Andreas Athanasiou in Dustin Brown, en zadetek je k zmagi po podaji Kopitarja za vodstvo kraljev s 3:1 v drugi tretjini prispeval še Alex Iafallo.

Izkazal se je tudi vratar Jonathan Quick, ki je zbral 26 obramb in pomagal kraljem maščevati petkov poraz v San Joseju.

Kralji so po treh golih v drugi tretjini povedli s 4:1, v zadnji so morski psi prek Tima Meierja le ublažili poraz in s tem prekinili niz petih zaporednih zmag proti kraljem.

Naslednja tekma kralje čaka v torek, ko bodo v domači dvorani gostili Vegas Golden Knights.

VIR: STA

1

Jan Pancar: Proga je bila blatna in drseča, kar mi je otežilo boj za deseterico (VIDEO)...Več

2

Gajser po VN Nemčije: To je bila ena bolj razkopanih prog v zadnjih letih (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več