Bernhard Starkbaum je zbral 33 obramb. Zaklenil je vrata in zagotovil Dunajčanom četrto mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Po veliki zmagi nad Bolzanom s 3:2 v petek v Tivoliju so imeli Ljubljančani uvrstitev med najboljšo šesterico že zagotovljeno. Zadnji dve mesti bosta dobili ekipi, ki bosta zmagali v dodatnih kvalifikacijah, v katerih bodo sodelovale ekipe na mestih od sedem do deset. Innsbruck, Dornbirn in Linz so že končali sezono.

Tekma v dvorani Alberta Schultza je odločala o četrtem mestu, ki si ga je zagotovil Dunaj. S tem bo imel v četrtfinalu na štiri zmage prednost domačega ledu.

Meyer dvakrat zadel v prvi tretjini
Že v prvi tretjini so si Dunajčani priigrali dva gola prednosti, potem ko je najprej Nicolai Meyer z natančnim strelom z leve strani presenetil Žana Usa, potem pa je isti igralec izkoristil še številčno prednost v 17. minuti. Zaradi igranja z visoko palico je na kazenski klopi sedel Joona Erving.

Leclerc je bil najbližje zadetka
Že v 46. sekundi druge tretjine je Joel Lowry povišal na 3:0. Aleksandar Magovac in Miha Štebih sta mu pustila preveč prostora. Nista ga agresivno pokrila in Lowry je z bekhendom ukanil Usa. Največjo priložnost za Olimpijo na tekmi je imel Guillaume Leclerc, ki je že ukanil Bernharda Starkbauma, a se je plošček odbil od vratnice, se peljal po golovi črti, ni pa je prečkal. Zares neverjetna sreča za Capitalse. Zmajem znova ni stekla igra z igralcem več, ob koncu drugega dela so imeli "power-playa".

Starkbaum zaklenil vrata
V zadnji tretjini sta bila nevarna Blaž Tomaževič in Tadej Čimžar, a je bil zbran vratar Starkbaum. Matic Kralj, ki je tretjič vodil tekmo namesto Mitje Šivica, je že štiri minute in 32 sekund pred koncem poskusil brez vratarja Žana Usa. Matt Bradley je v 57. minuti zatresel prazno mrežo za potrditev zmage. Olimpija je imela tik pred koncem kar minuto in 28 sekund dva igralca več na ledu, a ni častnega gola ni bilo. V zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih 4:14. Olimpija je imela na koncu tekme precej več strelov (24:33).

Končnico so si poleg današnjih tekmecev neposredno zagotovili še Salzburg, VSV Beljak, Fehervar in Pustertal. Teh šest ekip bo zdaj počivalo in se pripravljalo na končnico deset dni.

Že v dodatnih kvalifikacijah ponovitev lanskega finala
Takoj po koncu zadnjega kroga je bil na sporedu izbor za dodatne kvalifikacije. Sedmouvrščeni Orli iz Znojma so lahko izbirali tekmeca. Češka zasedba bo igrala z Gradcem. V drugem paru je aktualni prvak KAC ostal z Bolzanom, kar je ponovitev velikega finala lanske sezone. Celovčani so bili boljši s 4:2 v zmagah.

V kvalifikacijah igrajo po sistemu na dve zmagi, tekme so predvidene za 2., 4. in morebitna tretja za 6. marec.

Izbor tekmecev za četrtfinale bo naslednjo nedeljo zvečer
Naslednjo nedeljo bo konec dodatnih kvalifikacij, igrali bodo na dve zmagi. Sledil bo izbor tekmecev za četrtfinale. Salzburg bo izbial prvi, Beljak drugi in Fehervar tretji.