141875

Rusi visoko premagali Ciper

Avtor: Rene Vidmar
11. 11. 2021, 21.00

Ruska nogometna reprezentanca ostaja vodilna v skupini H kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022, v kateri igra tudi Slovenija. Rusi so tokrat premagali Ciper s 6:0 in imajo po predzadnji tekmi 22 točk. Preostali tekmi predzadnjega kroga v tej skupini Slovaška - Slovenija in Malta - Hrvaška bosta ob 20.45.

Rusi, ki se s Hrvati (17 točk) borijo za prvo mesto v skupini in neposredno pot na mundial v Katar, so brez posebnih težav odpravili Ciper. Aleksandr Jerohin v četrti in 87., Aleksej Mirančuk v 55., Andrej Mostovoj v 56., Aleks Sutormin v 62. in Anton Zabolotnij v 82. minuti so bili strelci.

V skupini A sta se merila odpisana Azerbajdžan in Luksemburg, zmagal je slednji s 3:1. Ob 20.45 bo na Irskem gostovala drugouvrščena Portugalska, ki ima tako kot vodilna Srbija zagotovljeno vsaj drugo mesto v skupini.

V skupini B je Švedska doživela udarec v boju za neposredno pot SP, saj je v gosteh izgubila proti odpisani Gruziji z 0:2. Kljub temu vsaj do večerne tekme med Grčijo in Španijo ostaja vodilna v skupini.

V skupini J je Severna Makedonija ostala v boju za drugo mesto, potem ko je zmagala v Armeniji s 5:0. Enis Bardhi je trikrat zadel za zmagovalce. Ob 20.45 bo Nemčija, ki je že na SP, gostila Lihtenštajn, Romunija, ki se še bori za drugo mesto, pa Islandijo.