Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

STA
0 30.10.2023 20:52:56

Novomeščani na gostovanju tesno poraženi

Luka Vovk
Košarkarji Krke so v 5. krogu lige Aba izgubili z Mornarjem s 83:86 (22:19, 50:42, 71:62).

* Dvorana Topolica, gledalcev 700, sodniki: Belošević (Srbija), Porobić (BiH), Mustapić (Hrvaška).
* Mornar: Lewis 2, Johnson 3, Starovlah 6, Kovačević 4 (2:2), Mawien 2, Miković 9 (3:5), Waller 16 (2:3), Gavrilović 10 (3:3), Vranješ 21 (10:11), Murray 13.
* Krka: Stergar 10 (4:4), Cerkvenik 7 (2:2), Cousins 24 (1:1), Jurković 8 (1:2), Špan 3, Škedelj 8 (3:5), Radovanović 20 (4:4), Macura 3 (1:2).
* Prosti meti: Mornar 20:24, Krka 16:20.
* Met za tri točke: Mornar 8:26 (Starovlah 2, Waller 2, Gavrilović, Vranješ, Murray, Johnson), Krka 7:22 (Cousins 3, Cerkvenik, Jurković, Špan, Škedelj).
* Osebne napake: Mornar 19, Krka 22.
* Pet osebnih: Starovlah (37.).

Košarkarji Krke po petem krogu lige Aba ostajajo pri eni zmagi, ki so jo dosegli v uvodnem krogu na začetku oktobra pri FMP. Danes so izgubili v gosteh z Mornarjem, ki je tako vpisal prvi par točk v sezoni.

Krka in Mornar sta v uvodnih krogih izgubila proti Partizanu, Budućnosti ter Zadru, po enajsti medsebojni tekmi pa Črnogorci vodijo z 9:2. Dobili so tudi vseh šest srečanj v Baru.

Najbližje zmagi v gosteh je bila Krka prav danes, saj je vodila večji del dvoboja, le v odločilnih trenutkih zadnje četrtine ji ni uspelo ustaviti domačih oziroma zadeti nekaj ključnih metov.

Mornar je zadnjo četrtino dobil s 24:12, v zadnjem napadu pa sta trojki za podaljšek zgrešila najboljši posameznik pri Krki Isaiah Cousins (24 točk, trojke 3:6, 5 skokov) ter Jan Špan, ki je tekmo končal z metom 1:11.

Krka bo v Črni gori ostala do četrtka, ko bo v Podgorici odigrala še tekmo 6. kroga s Studentskim centrom.

Značke: košarka, liga aba