Nogometaš Kopra Maks Barišić je z golom skočil na prvo mesto strelcev v Prvi ligi. V 12. krogih je vknjižil sedem golov. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so po zaostanku v prvem polčasu prišli zasluženo do točke, saj so bili precej boljši tekmec v drugem delu tekme. Celjani, ki na Bonifiki niso zmagali od decembra 2015, so sedmi.

Celjani so povedli v 16. minuti, Tamar Svetlin je poslal globinsko podajo Ivanu Božiću, ta je žogo poslal pred kazenska vrata, kjer je pritekel Ester Sokler, ki je brez težav ugnal Davida Adama od blizu (0:1).

KALCER RADOMLJE     12  2 3 7 12:22  9

Neprepoznavni Koprčani so v končnici prvega polčasa uspeli izenačiti. Izkoristili so napako v celjski obrambi, vratar Florijan Raduha je storil največjo, saj je zapustil svoja vrata, Maks Barišić pa je to izkoristil in zadel v 37. minuti od daleč z leve strani (1:1). To je bil edini strel Kopra v okvir vrat v prvem polčasu.

Pet minut pozneje so Celjani znova povedli. V hitrem protinapadu je Sokler podal Tjašu Begiću na desni, ta je preigraval in streljal z okoli 18 m v spodnji levi kot, žoga se je od vratnice odbila v mrežo (1:2).

Koprčani so drugi polčas začeli odločneje, v 55. minuti je poskus Mateja Palčiča ustavil Raduha, v 67. minuti pa je boljšo igro Kopra z golom kronal Žan Žužek – z močnim volejem je v mrežo pospravil slabo odbito žogo Žana Benedičiča.

Celjani v tem polčasu niso kazali takšne podobe kot v prvem polčasu, v 71. minuti bi jih lahko znova kaznoval Barišić, ki pa je s plasiranim strelom za malce zgrešil cilj. Premalo natančen je bil tudi Luka Kerin na drugi strani s strelom od daleč v 80. minuti, tako da je ostalo pri delitvi plena.

Zadetki s tekme Koper – Celje

Brez golov v Spodnji Šiški
Na prvi tekmi dneva sta Bravo in Mura remizirala (0:0).

V prvih 25 minutah srečanja na ŽAK-u, šlo je za jubilejni deseti prvoligaški dvoboj Brava in Mure, je bila igra uspavana na obeh straneh.

Mura je bila v drugem delu prvega polčasa podjetnejša, najnevarnejši je bil poskus Mitje Lotriča v 37. minuti, ko je z okoli 25 m izvedel prosti strel, z obrambo se je izkazal Renato Josipović. Bravu, ki se je uspešno branil, je v 40. minuti priložnost priigral Amar Memić – sprožil je od daleč, njegov poskus pa je končal malo mimo vrat.

V 51. minuti je z okoli 20 m sprožil Samsondin Ouro, odlično je branil Josipović. V 57. minuti je Bravo krenil v protinapad, Gregor Bajde je skušal nekdanjega soigralca Matka Obradovića presenetiti s strelom s strani, a Obradović je bil na mestu.

V končnici je Mura pritiskala, Nardin Mulahusejnović je bil nevaren v 85. minuti, ko je streljal od blizu, a na mestu je bil znova Josipović, ki je skupaj s pokalnim tekmovanjem nepremagan že 461 minut.