MasterChef: Kje je sodnik Luka Jezeršek?

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

ku/STA
ku/STA
0 13.02.2022 06:31:30

DRAMA V DALLASU! Dončić znova do NORIH ŠTEVILK, v roki je imel MET ZA ZMAGO, nato pa ... (VIDEO)

Slovenski košarkarski virtuoz v dresu Dallasa Luka Dončić je na današnji tekmi proti Los Angeles Clippers dosegel 45 točk, 15 skokov in osem podaj, njegova ekipa pa je v domačem American Airlines Center klonila s 97:99. Teksaška ekipa je na petem mestu v zahodni konferenci severnoameriške lige NBA, njeno razmerje v zmagah in porazih pa znaša 33-24.

Dallas je 1:15 minute pred koncem dvoboja zaostajal za osem točk (89:97), nato pa je na sceno stopil Ljubljančan. V končnici tekme je najprej zadel trojko, nato met za dve točki in dodatni prosti met, dobrih osem sekund pred koncem pa se je po njegovih dveh točkah teksaška ekipa tekmecu približala na točko zaostanka (97:98).

Po minuti odmora je Reggie Jackson zadel enega od dveh prostih metov in kalifornijsko ekipo popeljal v vodstvo z 99:97. Strateg Dallasa Jason Kidd je 3,4 sekunde pred koncem dvoboja zahteval minuto odmora, v zadnji akciji pa Dončić iz svojega že slovitega meta "step-back" ni zadel meta za tri točke in zmaga je odšla v Kalifornijo.

Poleg Dončića, ki je pred dvema dnevoma istemu tekmecu nasul rekordnih 51 točk za zmago Dallasa s 112:105, se je v domači ekipi izkazal še Jalen Brunson z 22 točkami, v gostujoči zasedbi pa sta bila najbolj učinkovita Jackson s 24 in Terance Mann z 21 točkami.

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči na sredo, ko bo gostoval pri Miamiju, trenutno vodilni ekipi v vzhodni konferenci (37-20).