STA
STA
0 21.10.2023 23:07:10

Remi Seville in Reala, Griezmann trikrat v polno

V derbiju desetega kroga španskega prvenstva sta se Sevilla in Real Madrid razšla brez zmagovalca (1:1), Atletico Madrid pa je zmagal v Vigu 3:0 in ob tekmi zaostanka ujel priključek z vrhom razpredelnice.

Izid 1:1 med Sevillo in Real Madridom je najbolj pravičen glede na prikazano na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan v andaluzijski prestolnici. Gostitelji so povedli z avtogolom Davida Alabe v 74. minuti, gostje pa so izenačili štiri minute kasneje, ko je bil z glavo natančen Dani Carvajal.
Atletico Madrid je suvereno prišel do novih treh točk. Delo mu je precej olajšal vratar Celte Ivan Villar, ki je v 25. minuti nespretno posredoval pri povsem nenevarnem predložku. Žoga mu je ušla iz rok, Alvaro Morata jo je spretno porinil naprej, Vilar ga je spotaknil in poleg enajstmetrovke prejel še rdeči karton.

Natančen izvajalec strela z bele točke je bil Antoine Griezmann, ki je v 64. minuti z drugim zadetkom dokončno rešil vprašanje zmagovalca. V 70. minuti je francoski napadalec zabil še en gol in tako četrtič v LaLigi dosegel hat-trick.
Na ostalih sobotnih prizoriščih je Real Sociedad premagal Mallorco z 1:0 in zadržal mesto med prvimi petimi ekipami, Getafe in Betis pa sta igrala neodločeno 1:1.
V nedeljo so na sporedu dvoboji Las Palmas - Rayo Vallecano, Girona - Almeria, Villarreal - Alaves in ob 21. uri Barcelona - Athletic Bilbao.

Značke: nogomet, španija