Sodnik Michael Oliver je izključil Cristiana Romera in Destinyja Udogieja. Foto: EPA

61.726 gledalcev je uživalo v pravem spektaklu, ki je skupno trajal več kot 110 minut (12 minut dodatka v prvem polčasu in devet v drugem delu). Sodnik Michael Oliver je bil ogromno časa ob stranski črti, kjer si je ogledoval posnetke. Razveljavil je dva zadetka Chelseaja v prvem polčasu in nato še dva gola Tottenhama, ki je doživel prvi poraz v tej sezoni.

Tottenham je imel priložnost, da bi z zmago skočil na vrh lestvice in prehitel Manchester City. Sinjemodri tako ostajajo na vrhu lestvice s 27 točkami, Tottenham pa ima točko manj.

Hitri in spretni Nicolas Jackson je zagotovil zmago Chelseaju. Foto: EPA

Kuluševski poskrbel za hitro vodstvo Tottenhama
Tekma je postregla z vsem, kar lahko ponudi sodoben nogomet. Gostitelji so hitro povedli. V 6. minuti je Dejan Kuluševski z desne strani prodrl v sredino in streljal z levo nogo, žoga je zadela Levija Colwilla v hrbet, spremenila smer in končala v mreži.

Zadetka Sona in Sterlinga razveljavljena
V 13. minuti je Heung Min Son še drugič zatresel mrežo modrih, a je bil v prepovedanem položaju. Osem minut zatem je bil razveljavljen tudi zadetek Chelseaja. Raheem Sterling je z leve strani prodrl proti vratom, Pedro Porro je njegov strel ustavil, potem pa je napadalec Chelseaja potisnil žogo v mrežo. Takoj se je oglasil videosodnik, saj je Sterlingu žoga padla na roko in zadetek ni veljal.

Romero izključen, Palmer natančen z najstrožje kazni
V 28. minuti je Moises Caicedo z močnim strelom z 20 metrov z levico poslal žogo v mrežo. Videosodnik se je znova vmešal, saj je Nicolas Jackson stal v vidnem polju vratarja Guglielma Vicaria. Glavni delivec pravice Oliver si je ogledoval posnetek ob stranski črti, ko je videosodnik opazil grob start Cristiana Romera v kazenskem prostoru. Argentinec je stopil na gleženj Enza Fernandeza in prejel rdeči karton. Z bele točke je Cole Palmer žogo z levo nogo od vratnice poslal v mrežo za 1:1.

Sodnik Oliver je bil ogromno časa ob stranski črti, kjer je pregledoval počasne posnetke. Foto: EPA

Sodnik Oliver je prvi polčas podaljšal za 12 minut, tudi zaradi poškodb Jamesa Maddisona in Mickyja van de Vena.

Udogie naredil veliko neumnost
V 56. minuti je Tottenham ostal le z devetimi igralci, saj je drugi rumeni karton v 55. minuti dobil Destiny Udogie. Naredil je veliko neumnost, saj je z drsečim startom pokosil Sterlinga.

Chelsea je z dvema nogometašema več silovito pritiskal, gostitelji so se branili na vse mogoče načine, žogo so tudi odbili z golove črte.

Jackson le kronal premoč modrih
Premoč so modri kronali v 75. minuti. Sterling je ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Jackson z levo nogo potisnil žogo v mrežo.

Eric Dier se je že veselil izenačenja na 2:2, a je bil v prepovedanem položaju. Foto: EPA

Dier se je prehitro veselil izenačenja
Tottenham je v 78. minuti pogumno krenil v napad. Son je s prostega strela podal pred vrata, rezervist Rodrigo Bentancur je žogo z glavo podaljšal, Eric Dier pa jo je z glavo zabil pod prečko. Veliko veselje na tribunah je presekal videosodnik, ki je ugotovil prepovedani položaj.

Štiri minute pred koncem je Pedro Porro podal do Bentancurja, ki z glavo iz bližine ni dobro zadel žoge.

Jackson z dvema goloma v sodnikovem dodatku zapečatil usodo Tottenhama
Na vrsti je bilo še devet minut sodnikovega dodatka. V 94. minuti je Palmer na desni strani zaposlil Conorja Gallagherja, ki je podal pred vrata, kjer je Jackson potisnil žogo v mrežo. Razigrani napadalec je postavil končni izid po novi podaji Palmerja.