ZDA so bile z 8:0 boljše od Kitajske, Kanada pa s 5:1 od Nemčije.

30-letnik iz Ouluja Sakari Manninen je kar trikrat matiral 34-letnika iz Nitre Branislava Konrada, ki je ubranil 24 od 30 strelov Finske. Foto: Reuters

Manninen odgovoril 17-letnemu Slovaku

Finska je s kar 6:2 nadigrala Slovaško, četudi je slednja sprožila več strelov v okvir vrat: 33:30. Slovaki so hitro povedli prek 17-letnega napadalca Juraja Slafkovskega, a že do konca 1. tretjine so Finci s hitrimi protinapadi trdno prevzeli vajeti igre v svoje roke in povedli s 3:1. Blestel je Sakari Manninen, ki je v vsaki tretjini zadel po enkrat, hat-trick pa je dokončal že v 16. sekundi zadnje tretjine.

Nekaj malega upanja je Slovaški z drugim golom vlil nadarjeni najstnik, ki igra na Finskem za TPS iz Turkuja. Ob finskem napadalcu Salavatu Julajevu iz Ufe je bil razigran tudi na papirju prvi napadalec finskih levov Miro Aaltonen: ob dveh golih je desno krilo Vitjaza iz Podolska prispevalo še podajo.

Hat-trick Manninena proti Slovaški
Latvijci so se proti Švedom zbudili prepozno, ob igri 5 na 5 pa niso znali zadeti. Foto: Reuters

Dvakratni strelec Wallmark izključen ob obeh golih Latvije

Švedska je proti Latviji povedla že s 3:0, a na koncu so Balti pošteno zagrozili in lovili izenačenje za podaljšek. Za tri krone je dvakrat zadel Lucas Wallmark, drugič ob igralcu več, vmes pa je bil natančen še Anton Lander. A Wallmark je skoraj postal tragični junak, saj je bil na kazenski klopi ob obeh golih Latvijcev, ki so se po zaslugi Renarsa Krastenbergsa in Nikolajsa Jelisejevsa približali na le gol zaostanka. Na koncu je vratar Lars Johansson kljub 15 obrambam nekajkrat dobro posredoval in zagotovil Švedom prve tri točke na turnirju.

HOKEJ (M)

Skupina C

Komaj 17-letni Juraj Slafkovsky je dosegel oba gola za Slovaško. Mladenič iz Košic bo predvidoma poleti izbran med prvimi desetimi talenti na naslednjem naboru za Ligo NHL. Foto: Reuters