Hokejisti Tampe še ne mislijo predati krone. Foto: Reuters

Tampa je dvakrat povedla, a so jo gostitelji obakrat ujeli, zadnjič na začetku zadnje tretjine, ko je Cale Makar zadel za 2:2.

Colorado je bil zadnjič prvak leta 2001. Foto: Reuters

Palat prinesel zmago
Odločilni zadetek je prispeval Ondrej Palat, ki je dobrih šest minut pred koncem rednega dela neoviran streljal z nekaj metrov, vratar Darcy Kuemper se je ploščka s palico še dotaknil, a nato se je med njegovimi nogami nekako le prerinil čez golovo črto.

Lov na dosežek Islandersov je še odprt
"To delajo dobre ekipe – nekako najdejo pot do zmage. Iščejo vse načine, eden mora biti pravi, in prav to je zabavno. To je bistvo hokeja, da v različnih trenutkih v ospredje stopijo različni fantje in prispevajo svoj delež," je bil po razpletu vzhičen napadalec Corey Perry. Ni dvoma, Tampa je odlična ekipa, saj s tem uspehom ostaja v boju za tretji zaporedni naslov, kar je v modernem hokeju sila redko. Nazadnje je to uspelo NY Islandersem (1980–1984).

Slavje preloženo
V Denverju so bili sicer pripravljeni na veliko slavje, v dvorani je bil tudi Stanleyjev pokal, a Plaz bo moral na praznovanje počakati vsaj še dva dneva.