6120 ogledov

Pokazal sredinec: Zaslužim 25 milijonov, bom že plačal kazen

Draymond Green Profimedia
Zvezdnik ekipe Golden State Warriors nima sreče v drugem krogu končnice.

Štirikratni All-Star košarkar in trikratni NBA prvak Draymond Green ima v drugem krogu končnice veliko težav z zbiranjem minut na parketu. Na prvi tekmi ekipe Golden State Warriors proti Memphisu je bil ob koncu prvega polčasa izključen zaradi grobega prekrška, sam je prepričan, da neupravičeno, že v prvi četrtini pa bi se skoraj končal tudi njegov drugi nastop proti Grizlijem.

Memphis Grizzlies Nora tekma Šport Zvezdnik izključen, gledalci so mu po reakciji pomahali, a na koncu...

Tokrat ga je pri boju za odbito žogo s komolcem v glavo zadel Xavier Tillman, zvezdnik je obležal na tleh, sodniki pa niso ničesar zapiskali, igra se je nadaljevala. Green je imel težave z očesom, dvoboj je moral zapustiti in takoj oditi na šivanje v garderobo.

Pri odhodu v dvorano so ga navijači v Memphisu pozdravili z žvižgi, sam pa se jim je 'zahvalil' z visoko dvignjenima sredincema. Zaradi tega ga zagotovo čaka kazen lige NBA.

Greenu za slednje ni mar. "Žalili boste nekoga, ki je dobil komolec v oko in mu po licu teče kri? Bil je dober občutek, ko sem pokazal sredinec. Zaslužim 25 milijonov na leto, bom že plačal kazen," je izjavil košarkar, ki se je kasneje vrnil na parket in v svojo statistiko vpisal 6 točk, 10 skokov in 7 asistenc, poraza z 101:106 pa ni uspel preprečiti.

Že pred udarcem Greenu jo je huje skupil tudi Gary Payton II., ki ga je ob naletu na koš grdo zaustavil Dillon Brooks. Sin legendarnega člana Seattla Garyja Paytona je tako na tekmi odigral manj kot tri minute, enako pa tudi Brooks, ki je doživel Greenovo usodo s prvega dvoboja in bil izključen.

Draymond Green | Avtor: Profimedia Profimedia

Dillon Brooks | Avtor: Profimedia Profimedia