"Prvi občutki so fantastični, še posebej zaradi tega, ker sem letos pozimi prebolevala hudo bolezen in si nisem mislila, da bom prišla na start. To mi je na koncu uspelo, da pa sem osvojila medaljo, je še toliko bolj posebno," je dejala mlada slovenska kolesarka.

Žensko gorsko kolesarsko preizkušnjo je dobila Švicarka Anja Grossmann pred Francozinjo Lise Revol.

Moško dirko je dobil češki kolesar Krystof Bazant, edini slovenski tekmovalec Gašper Štajnar je bil 16.

Že v torek so nastope začeli tudi v športni gimnastiki. Telovadec Maj Kondrič je na preskoku dosegel 27. mesto, kar je bila najboljša uvrstitev slovenskih tekmovalcev. Na parterju je končal na 68. mestu. Toni Kastelic je bil na drogu 56. in na krogih 69., Anže Zalaznik pa na parterju 64. Danes tekmovanje čaka še telovadke.

Po dnevu v dvorani so se teniški igralci znova vrnili na pesek. V tretjem krogu oziroma osmini finala sta bila znova prepričljiva tenisača Svit Suljić in Žiga Šeško. Oba sta se po zmagi nad francoskimi tekmeci prebila v četrtfinale.

Suljić je bil s 6:3, 6:3 boljši od Timotheeja Andriveauja, Šeško pa s 6:3 in 6:2 od Lucasa Bazina. Nastope med posameznicami je končala Beti Butina Jazbec, od nje je bila s 6:1 in 6:0 boljša Romunka Giulia Safina Popa. Danes bosta igrali tudi obe slovenski dvojici.

Dopoldne je atlet Maks Duhovnik v skoku v daljino v svoji predtekmovalni skupini zasedel drugo mesto s skokom, dolgim točno sedem metrov. To je bilo dovolj za uvrstitev v četrtkov finale.

Hitro pa so tokrat nastope končali judoisti, saj so vsi izgubili že prve dvoboje. Nežo Mesiček je v kategoriji do 52 kg izločila Nizozemka Elise Rustige. V moški konkurenci je bil v kategoriji do 66 kg za Frana Meciloška premočen Madžar Szabolcs Kiss, Jaka Samec (do 60 kg) pa je izgubil proti Dancu Magniju Lauritzenu.

Franjo Bobinac: V Mariboru lahko te dni spremljamo bodoče olimpijske šampione
Olimpijski festival evropske mladine: v Mariboru več kot 3600 mladih športnikov