Marcelo Fluminense

Petek, 1. 3. 2024, 11.44

Južnoameriški superpokal

Legendarni Brazilec že do 31. trofeje v karieri

Fluminense Marcelo | Fluminense je na povratni tekmi ugnal Quito z 2:0. | Foto Guliverimage

Fluminense je na povratni tekmi ugnal Quito z 2:0.

Nogometaši Fluminenseja so zmagovalci južnoameriške različice superpokala, dvoboja med južnoameriškim prvakom in zmagovalcem pokala. Potem ko so z 2:0 dobili povratno tekmo v Riu de Janeiru, so bili boljši od ekvadorskega Quita, ki je prvo tekmo dobil z 1:0.

Junak zmage Fluminenseja, ki je superpokal dobil prvič, zagotovil pa si ga je v zadnjem delu tekme, je bil Jhon Arias, dosegel je oba gola. Prvega v 79., drugega pa v 90. minuti z enajstmetrovke, in sicer v času, ko so domači igrali z igralcem manj, saj je v 82. minuti sodnik izključil Johna Kennedyja.

Marcelo je nekdanji zvezdnik madridskega Reala. | Foto: Guliverimage Marcelo je nekdanji zvezdnik madridskega Reala. Foto: Guliverimage

Najbolj znan igralec Fluminenseja, ki je postal 22. klub z zmago v tem tekmovanju in deseti brazilski, nekdanji nogometaš Reala Madrida Marcelo je osvojil že 31. trofejo v karieri.

Napoli : Barcelona